Глава УГКЦ до влади: «Не забирайте в людей останнього!»

0
271

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав владу України не перекладати тягар нинішніх проблем на плечі найслабших і найбільш незахищені верстви населення.
У недільній проповіді 29 листопада під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Предстоятель УГКЦ зазначив: «Цими днями у скорботі згадуємо страшний голод – геноцид українського народу, який знаний у всьому світі як Голодомор 1932-1933 років. Безумний злочинний правитель саме тоді, коли земля вродила достатком, забрав у людей усе, забрав їжу, а в кінці забрав життя».
«Ми бачимо, – відзначив Блаженніший Святослав, – що в історії ще раз, і ще раз відтворюється притча про безумного правителя. Але сьогодні, згадуючи мільйони жертв цього великого злочину, молячись за них перед Божим престолом, пильнуймо, щоб такі злочини не повторювалися на нашій землі. Бо безумних правителів є дуже багато й сьогодні».
У зв’язку з цим Глава Церкви звернувся «до всіх наших законодавців, які цими днями вирішуватимуть питання про бюджет на наступний рік, про реформу Податкового кодексу». «Не забирайте в людей останнього! – закликав він. – Не перекладайте тяжкі тягарі нашого сучасного життя на плечі найслабших, на плечі тих, хто сьогодні не має за що жити».
Церква, як мати і наставниця, наголосив Глава УГКЦ, кличе сьогодні захистити найбільш незахищених і убогих. «Слухаймо голосу Божої мудрості, який учить правильно управляти тією землею, яку дано нам сьогодні як обітовану для нашого посідання, – сказав він. – А до всіх, хто з тривогою думає, як переживемо цю зиму, як виживемо у час економічної скрути й розрухи в нашій державі, звертаюся зі словом утіхи й надії: Бог продовжує дбати про нас, навіть коли безумці не знають, як правильно управляти Божою землею. Всемудрий Господь, як джерело нашого життя, – разом із нами». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Нагадаємо, Україна посідає перше місце у списку найбідніших країн Європи з добробутом пересічного дорослого у 1437 доларів.
Про це свідчать дані рейтингу швейцарського банку Creduit Suisse, передає Європейська Правда.
Другу сходинку посідає Білорусь з $1551, третю – Молдова з $3104. У дослідженні уточнюється, що дані за країнами Східної Європи досить обмежені, тож цифри можуть відрізнятися від реальних.
Лідером рейтингу є Швейцарія, де середній статок дорослого складає $576 тисяч. За нею йдуть Ісландія, Норвегія, Велика Британія, Швеція та Люксембург, у яких статок дорослого громадянина вище 300 тисяч доларів.
У 2015 році загальна сума “світового багатства” досягла $250 трлн. При цьому половина багатств світу тепер зосереджена в руках усього 1% населення.
Найбільше зростання добробуту домогосподарств спостерігалося в США і Китаї, і вперше китайський середній клас в кількісному відношенні обігнав американський — 109 млн осіб проти 92 млн.