Києву – українську мову!

0
377

Не є таємницею той факт, що найкомфортніше українська мова почувається в сільській місцевості. І не тільки в західних і центральних регіонах нашої країни, а й на півдні і сході. А ось у багатьох містах, на жаль, приживається вона дещо повільно.
Схоже, що київська міська влада вирішила прискорити цей процес, прийнявши рішення «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині».
Згідно з цим документом усе діловодство, документація столичних органів влади, підприємств, установ та організацій комунальної форми повинні вестися виключно державною мовою. Те ж саме стосується й аудіо- та візуальної рекламної продукції: вона має бути виконана українською мовою. Якщо ж іншою, то повинен бути переклад.
Послуги у сфері обслуговування, зокрема спілкування з клієнтами в магазинах, закладах громадського харчування, теж повинно здійснюватись українською мовою. Наприклад, меню в ресторанах має бути українською. За словами депутата Київради Юрія Сиротюка, переходити на іноземну мову варто лише тоді, коли клієнт сам про це попросить.
Експерти-мовники вважають, що подібні рішення не завадило б ухвалити депутатам усіх місцевих рад. А парламенту — закон, який би передбачав відповідальність за їх порушення.
Приміром, щодо розміщення того ж рекламного оголошення на білбордах лише російською мовою (а таких випадків дуже багато). І коли б, скажімо, власник такого білборду і чиновник, який дав дозвіл на його встановлення, сплатили пристойні штрафи, то, мабуть, подібних прецедентів не було б. До речі, подібна практика існує в багатьох європейських країнах.
Сергій ЗЯТЬЄВ