ПОКРОВ БОГОРОДИЦІ

0
319

pokrov_bogorodyci_381Під твою милість припадаємо, Богородице Діво. Молитов наших в час журби не відкинь, але з бід визволяй нас, єдина Чиста і Благословенна. Пресвятая Богородице, спаси нас.

У 1036 році князь Ярослав Мудрий, здобувши перемогу над печенігами, відчуваючи велику вдячність перед Богом і заступництво Діви Марії, заклав у Києві церкву Благовіщення на Золотих воротах. У тій церкві 1037 року зібрав увесь божий люд, челядь, і княже військо, щоб самих себе і всю державу віддати під опіку Пресвятої Богородиці. У тому ж році на честь Премудрості Божої у Києві було закладено собор Святої Софії. Натхненником цих грандіозних подій і святителем у духовному житті нашого народу виступав митрополит Іларіон – автор «Слова про Закон і Благодать…», у якому читаємо про князя Ярослава: «І славний город твій Київ величчю, як вінцем увінчав, а людей твоїх і город святий всеславний доручив на поміч швидкій християнам Святій Богородиці …»

З тих пір – це велике таїнство – ввірити себе і все, що є найдорожче у житті людини – під покровительство Божої Матері, – пронизує всю нашу історію. Монастирі і храми, міста і села, люд свій від нападів чужинців і всякого зла в усі віки і в наші дні берегла і береже Пресвята Богородиця. Традицію такої посвяти під покров Матері Божої продовжило славетне запорозьке козацтво, січове стрілецтво, армія УПА. І сьогодні ми маємо чимало свідчень того, як оберігає Богородиця тих, що прибігають до Неї з вірою, надією, любов’ю. Її небесного заступництва потребує кожна людина, кожна родина, кожне місто, село – і вся Україна, здаючи собі звіт, що без освячення згори і благословення не осягнемо нічого доброго ні в сім’ї, ні в державі.

Знаковим прикладом такого «преображення» стало місто Івано-Франківськ, яке 14 жовтня 2002 року було посвячене під Покров Пресвятої Богородиці за участю ієрархів та вірних трьох християнських церков: УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ. З тих пір Івано-Франківськ, згідно недавно опублікованого рейтингу, визнано найбільш благополучним і комфортним для проживання серед міст України. А свято Покрови Пресвятої Богородиці стало святом духовного відродження цього міста. Кожного місяця представники різних юрисдикцій проводять спільну молитву за єдність Церкви і Народу під Покровом Пресвятої Богородиці, і щороку поновлюють цю посвяту.

Ось вже два роки поспіль аналогічна молитва щомісяця проводиться під стінами святої Софії у м. Києві. Представники різних церков, переважно тих, що вважають себе спадкоємцями Володимирового хрещення, прагнуть відновити посвяту – під Покров Пресвятої Богородиці м. Києва і всієї держави – України з усім українським народом. Посвяту, яку склав Ярослав Мудрий 1037 року, і збудував наймогутнішу на той час в Європі державу, прикрасивши її храмом Святої Софії, яка непорушною стіною через тисячоліття доносить нам силу духу і молитовного заступництва Богородиці-Оранти – неспростовне свідчення тих часів, коли у нас була єдина Віра, єдина Держава і єдина Церква.

Так слід чинити і нам. 13-14 жовтня – на Святу Покрову з участю глав помісних християнських церков: УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ та ін. провести спільний молебень у соборі Святої Софії і поновити прадавній християнський звичай – віддати народ наш, себе самих, місто Київ і всю Україну під чесний Покров Пресвятої Богородиці. Такі ж спільні богослужіння і посвяти організувати по багатьох містах України з участю представників різних християнських конфесій. Ми усвідомлюємо, що на сьогоднішній день така ініціатива може виходити від держави.

То ж нехай благословить Господь Премудрістю Божою і дасть сили звершити Його волю.