Єрусалимська Церква зайняла сторону Вселенського Патріархату

0
328

Патріарх Єрусалимський Феофіл III звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з листом щодо допомоги його Церкві. Про це повідомляє грецький сайт Orthodoxia.info, зазначаючи, що таким чином Єрусалим дав чітко зрозуміти, чию сторону займає Церква у подіях у православному світі
Лист від Феофіла Варфоломію передав екзарх Єрусалимського Патріархату в Константинополі, архиєпископ Анфидонский Нектарій.
“Пройшли ті часи, коли Патріархи Сходу змушені були через труднощі подорожувати у всі кінці світу для того, щоб просити допомогу для своїх церков і таким чином були змушені бути поступливими”, – цитує сайт екзарха Єрусалимського Патріархату.
Зазначається, що таким чином Вселенський Патріарх Варфоломій і Патріарх Єрусалимський Феофіл III дали “урок історії” молодим Церквам.
У листі, зокрема, Церква Єрусалиму попросила від Вселенського Патріархату Святе Миро для його потреб – вищої сполучної ланки між православними Церквами.
“Цей крок Єрусалимського Патріархату, який є четвертою Церквою серед найдавніших престолів і першою в історії християнства, окрім свого символізму, дав усім зрозуміти свою позицію щодо того, що відбувається”, – йдеться в повідомленні.
Сайт також вказує на те, що Вселенський Патріарх, у свою чергу, не забув згадати про стародавні зв’язки між двома Церквами, підкресливши, що, “коли треба за вимогами поточних умов, Патріархи Єрусалиму завжди брали участь у прийнятті важливих рішень у Константинополі для майбутнього Православної Церкви”.
Як відомо, раніше Російська Православна Церква вдалася до шантажу, заявивши, що має намір призупинити служіння в Храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський Патріархат підтримає Константинопольський у вирішенні надати автокефалію Українській Православній Церкві і допустить у Храм священиків УПЦ КП. У РПЦ також пригрозили, що в такому разі “доведеться і з Єрусалимським Патріархатом припиняти спілкування”.