Закарпаття

0
220

Із робочим візитом у краї побувала делегація канадських урядовців та дипломатів
Напередодні голова облдержадміністрації Геннадій Москаль зустрівся з радником апарату прем’єр-міністра Канади Адамом Терешковскі та першим секретарем Посольства Канади в Україні Пітером Янурою, які перебували з робочим візитом на Закарпатті.
Зарубіжні посадовці цікавилися ситуацією в області, зокрема щодо ключових аспектів сьогодення – майбутніх президентських виборів, отримання Томосу, стану українсько-угорських відносин тощо.
– Нам удалося зберегти дружні стосунки з сусідньою Угорщиною, попри суперечки між Києвом та Будапештом, – наголосив Г. Москаль. – Загалом ми плідно реалізуємо спільні проекти з усіма нашими європейськими сусідами, і цій традиції вже багато років. Питання конфліктних стосунків є абсолютно надуманими і штучними, населення краю цього категорично не підтримує та не сприймає.
Головними ризиками для Закарпаття голова обл¬держадміністрації назвав втручання в життя області російських спецслужб, які вчиняють різного роду провокації, намагаючись розхитати ситуацію в багатонаціональному регіоні. «Усі факти були успішно розслідувані, причетні особи знайдені. З ними працюють правоохоронні органи. Зауважу, що серед провокаторів не було жодного закарпатця», – додав він.
Представники уряду та дипломатичного корпусу Канади переконалися, що не вся інформація про Закарпаття, яку подають у ЗМІ, відповідає дійсності. Натомість керівництво виконує свою головну функцію – забезпечує економічну та соціально-політичну стабільність у краї. «Закарпаття – досить цікава область, і про неї хочеться дізнатися якнайбільше, – підкреслив Пітер Янура. – Мені особисто близький цей регіон, адже мої батьки родом зі Словаччини, зовсім неподалік від Ужгорода. Ми бачимо, що є багато проблем, спільних для всієї України, але ваш край має і свою специфіку, зумовлену багатим історичним минулим».
Учасники зустрічі домовилися про продовження діалогу, який із часом має перерости у співпрацю з канадськими партнерами.
Керівник «ЄЦу» на Берегівщині є громадянином Угорщини
Депутат Берегівської райради Золтан Ковач, котрий очолює районну організацію партії «Єдиний центр» і паралельно керує фракцією «ЄЦ» у райраді, має угорське громадянство й не криючись користується угорським паспортом. Про це заявляє Геннадій Москаль.
– Після оприлюднення сайтом «Миротворець» списку осіб, котрі начебто мають подвійне громадянство, я доручив силовим структурам провести перевірку. Вона виявила, що один із фігурантів списку – Золтан Ковач – дійсно має паспорт громадянина Угорщини й не приховує цього. Починаючи з 2014-го він близько сотні разів перетинав українсько-угорський кордон на своєму автомобілі «Мерседес-Бенц Е-280» з угорською реєстрацією, показуючи митникам і прикордонникам то український паспорт, то угорський. До речі, номер паспорта, оприлюднений «Миротворцем», збігається з тим, яким З. Ковач користується для поїздок в Угорщину. У списку перетинів кордону вказана адреса проживання З. Ковача в Берегові і в угорському м. Берегшурань. Тут також є угорські номерні знаки «Мерседеса», яким районний депутат користується, про що в Берегові всі знають.
Нагадаю, що керівник партії «ЄЦ» народний депутат Віктор Балога пропонує уряду викупити в Берегівському районі житло етнічних угорців, котрі емігрували в Угорщину, й передати його переселенцям із Донбасу й Криму. Судячи з того, що керівник райорганізації «ЄЦ» має постійне місце проживання в Угорщині, його помешкання в Берегові теж підпадає під «мудру» пропозицію В. Балоги. Я доручив силовим структурам розібратися з постійним курсуванням Золтана Ковача між двома країнами, – каже голова ОДА.
Книгу про закарпатців у Першій світовій війні презентували у Закарпатській ОДА
14 листопада у прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася презентація книги Юрія Фатули «Неси мамці жалість мою».
Про зміст і значення видання розкповіли: Юрій Фатула – автор книги, кандидат медичних наук, практикуючий лікар-хірург; Ярослав Галас – заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації; Іван Ключевський – директор Товариства з додатковою відповідальністю «Патент»;
Василь Комарницький – т.в.о. директора обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.
Книгу про участь закарпатців у Першій світовій війні видано за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації у рамках програми підтримки видань творів закарпатських авторів.