НА ЗАХИСТ РІДНОГО СЛОВА

0
267

У Львові 21 лютого відбувся Всеукраїнський письменницький марафон «Рідною мовою». До міста з’їхалось близько 50 письменників з усієї України. Дійство приурочили до Міжнародного дня рідної мови, започаткованого ЮНЕСКО 21 лютого 1999 року.
Організатори запросили до участі всіх небайдужих, хто прагне підтримати державну мову. Серед тих, хто відгукнувся, — письменники Роман Іваничук, Василь Герасим’юк, Ігор Калинець, Андрій Содомора, Галина Вдовиченко, брати Капранови та інші. Цього дня учасники акції вирішили звернутися до кожного українця, донести свою позицію і закликати, як це не прикро звучить на 20-му рокові незалежності, захистити рідне слово.
— Святкування дня рідної — української мови цьогоріч, як ніколи, на часі, зважаючи на чергову хвилю російськоцентричної «гуманітарної політики» державних мужів, – каже Святослав Пилипчук, директор Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка. – Аби протистояти штучному засиллю чужого слова та продемонструвати величний потенціал української мови, і відбувається письменницький марафон. Шість годин у Львівській міській раді лунатимуть українською мовою проза, поезія, пісні… Сподіваємось, що акція набуде всеукраїнського резонансу, оскільки представників красного письменства підтримують відомі музиканти, актори, інші публічні особи. Переконаний: письменницький марафон доведе, що гуманітарне обличчя держави визначають не кабінетні чиновники, а інтелектуальна еліта нації, її духовні авторитети.
Львів’яни та гості міста слухали марафон українських письменників завдяки прямій радіотрансляції на площі Ринок.
Уляна МАГАЛЯС