СЬОГОДНІ СВЯТКУЄМО ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

0
306

Сьогодні перехідне свято з ряду дванадесятих — Вознесіння Господнє, яке в народі називають просто Вознесіння (Вознесення), а інколи — Вшестя. Відзначається Святою Церквою на сороковий день після Світлого Воскресіння Христового, в четвер шостого тижня по Великодню.
Про Вознесіння Ісуса Христа на небо були пророцтва ще у Старому Заповіті. Сам Спаситель після воскресіння Свого казав Марії Магдалині: «Восходжу до Отця мого і Отця вашого». В Євангеліях від Марка і Луки є лише короткі вказування на цю велику подію, якою завершилося земне життя Ісуса Христа, але в Діяннях Апостольських сказано, що, зібравши учнів Своїх, Господь звелів їм не виходити з Єрусалима, а чекати обіцяного Отцем зішестя Святого Духа, Він пішов із учнями до Віфанії і зупинився на горі Єлеонській. Там благословив апостолів, а тоді відступив од них і піднявся перед очима їхніми, і біла хмара сховала Його. І коли учні зачудовано дивилися вгору, постали перед ними два янголи в білих одежах і мовили: «Мужі Галилейські! Пощо стоїте і дивитеся на небо? Сей Ісус, що вознісся від вас, прийде таким же чином, як ви бачили Його, коли сходив на небо». Тоді учні повернулися в Єрусалим, де перебували в молитві Мати Божа і жони мироносиці.
І сказано в Євангелії від Марка, що Господь і Спаситель наш Ісус Христос, вознісшися на небеса, сів праворуч Бога Отця. Тобто людські душа й тіло Його прийняли славу неподільно з Божеством Його, а Божеством Своїм Він завжди був і пребуде на небі і скрізь.
Так промовляє Святе Письмо. Так навчає наша Церква. А святковий тропар співає: «Ти вознісся у славі, Христе Боже наш, порадувавши учнів Своїх обіцянням Святого Духа, коли вони через благословіння Твоє достоту переконалися, що Ти є Син Божий, визволитель світу».
Особливих народних звичаїв та обрядів зі святом Вознесіння не пов’язано. Попереду — клечальний, або русальний, тиждень, а у три останні його дні та три перші Троїцького тижня відзначатимемо Зелені Свята, багаті на пречудові празникові дійства.
Іван ДМИТРІВ