Реєстрація кандидатів — на фінішній прямій

0
306

ЦВК завершила прийом документів для реєстрації кандидатами на виборах президента України, які відбудуться у неділю, 31 березня.

Третє лютого був останнім днем подання документів, їх прийом припинився опівночі. Загалом із наміром позмагатися за найвищу в країні посаду до Центрвиборчкому звернулися 89 чоловік, із них 17 — в останній день подання документів, зокрема і чинний Глава держави Петро Порошенко.

Станом на ранок понеділка, 4 лютого, зареєстровано 28 кандидатів, а саме: Ігор Шевченко, Сергій Каплін, Валентин Наливайченко, Віталій Скоцик, Андрій Садовий, Віталій Купрій, Євгеній Мураєв, Анатолій Гриценко, Геннадій Балашов, Ольга Богомолець, Олександр Шевченко, Роман Насіров, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Аркадій Корнацький, Олександр Вілкул, Юлія Тимошенко, Дмитро Добродомов, Олександр Мороз, Ілля Кива, Руслан Кошулинський, Олександр Данилюк, Сергій Тарута, Володимир Зеленський, Ігор Смешко, Інна Богословська, Юрій Дерев’янко і Микола Габер.

Віра Савченко принесла документи для реєстрації кандидатом її сестри, яка перебуває під слідством, народного депутата Надії Савченко, але без внесення застави 2,5 млн грн.

Напередодні, 2 лютого, документи в ЦВК подали виключений із фракції «Народний фронт» депутат Юрій Тимошенко, телеведуча Юлія Литвиненко, кандидат від партії «Патріот» економіст Андрій Новак, кандидат від партії «Воїни АТО» Сергій Кривоніс, лідер партії «Стабільність» глава Федерації футболу Маріуполя Василь Журавльов, екс-народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник, який проживає в Москві, і ще низка громадян України. Того ж дня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатом на виборах президента лідеру «Комуністичної партії України» Петру Симоненку, оскільки він «висунутий партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні». Також анкета, подана Симоненком, не містить відомостей про його місце проживання на території України протягом 10 останніх перед днем виборів років.

Очікують рішення ЦВК самовисуванець Роман Безсмертний, кандидат від «Партії захисників України» Тарас Костанчук, кандидат від партії «Відродження», нардеп Віктор Бондар, кандидат від «Народного руху» нардеп Віктор Кривенко, які подали документи раніше.

Таким чином, рекорд 2004-го, коли на посаду глави держави було зареєстровано 26 кандидатів, уже перевищено. Оскільки реєстрація кандидатів у президенти триватиме до 8 лютого включно, їх кількість, напевне, зростатиме.

Те ж саме й щодо виборців, які останнього дня березня прийдуть на виборчі дільниці. Принаймні про це можна судити з результатів опитування трьох соціологічних компаній: Центру соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та Центру Разумкова. Так, за даними дослідження, участь у виборах навесні готові взяти понад 80% українців. При цьому 47,7% опитаних вказали, що завжди голосують на виборах, майже завжди голосують — 23,1% респондентів, у більшості випадків голосують 11,6%, іноді голосують — 7,4% опитаних. Майже ніколи не голосують 2,8%, ніколи не голосують — 3,1%. Крім того, вперше голосуватимуть 3,7% респондентів.

Це може свідчити як про велике бажання українців поміняти керівника держави, так і про намір залишити біля її керма чинного Главу. Що саме — довідаємося вже скоро.

Михайло СЕРДЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here