З Днем святого Валентина! З Днем закоханих!

0
317

Один із римських імператорів у III сторіччі нашої ери заборонив людям одружуватися. Бачачи страждання закоханих, молодий священик Валентин вінчав їх таємно. “Доброзичливці”, природно, донесли імператорові. Заступник закоханих опинився у в’язниці.

Але, гра долі! Сліпа дочка наглядача своєю турботою й ніжністю запалює кохання в серці священика. Це почуття не залишається без відповіді… Та священика повели на страту. Перед смертю він устиг послати коханій записочку-прощання. Усього лише два слова: “Від Валентина”…

У IV ст. н. е. Рим назвав Валентина святим і 14 лютого, в день смерті мученика, його стали поминати закохані. З XIV сторіччя день Валентина стали відзначати в Англії та Франції як день молоді. Скоро він став дуже популярним у Швейцарії, Німеччині, Австрії, Америці. Як день дружби. Після Другої світової війни, що принесла гіркоту втрат і переоцінку цінностей, дню святого Валентина повернули його первинне значення – день закоханих. Нині його відзначає майже весь світ. Все упевненіше він увіходить і в українське життя.

Нині проходять карнавали, масові гуляння — так весело відзначається День святого
Валентина. З Америки прийшла мода на солодкі подарунки: цукерки, торти,
печиво, оформлені у вигляді сердечок. Молоді люди дарують один одному квіти,
пишуть листівки-освідчення в коханні. Серед хлопчаків і дівчаток, юнаків та дівчат літають сьогодні “валентинки” – у формі серця або голуба, листівки з відбитками губ або просто записочки “від…”. Передаються з рук у руки нехитрі подаруночки. Звучать прекрасні пісні й вірші про кохання. Веселяться від душі, адже вже скоро
почнеться піст.

«Українське Слово» вітає читачів, рекламодавців, друзів газети з Днем святого Валентина! Великого усім кохання, рясного щастя, міцного здоров’я і всіляких гараздів!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here