Держдеп США погодив продаж Україні катерів Mark VI, гармат та озброєння на $600 млн

0
45
Держдеп США погодив продаж Україні катерів Mark VI, гармат та озброєння на $600 млн

Державний департамент США погодив продаж Україні за програмою Foreign Military Sale (FMS) 16 сучасних патрульних катерів Mark VI, 72 гармат та іншого обладнання орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Відповідне повідомлення оприлюднене Агентством Міноборони США з питань співробітництва в галузі безпеки (DSCA), яке повідомило Конгресу про можливість такого продажу.

DSCA повідомляє, що Україна надсилала запит на придбання до 16 патрульних катерів Марк VI; 32 гармат MSI Seahawk A2; 40 гармат MK44; 20 електрооптичних інфрачервоних радіолокаторів (FLIR); 16 акустичних пристроїв дальнього радіусу дії (LRAD); 16 ідентифікаційних систем «свій/чужий» (IFF); комунікаційного обладнання; допоміжного обладнання; запасних та ремонтних частин; інструмента та випробувального обладнання; технічну документацію; обладнання для тренування персоналу; послуги з технічного та логістичного забезпечення від уряду США та інші необхідні дані для логістичного забезпечення.

Орієнтовна вартість програми 600 млн доларів.

Як повідомили у відомстві, цей продаж відповідатиме зовнішньополітичним цілям та цілям національної безпеки США шляхом поліпшення безпеки країни-партнера, яка є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі.

Військові США підготували до відправки в Україну вантаж по лінії військової допомоги. Серед іншого Сполучені Штати відправляють ракети для протитанкових комплексів Javelin для ЗСУ.

Про це йдеться в повідомленні у Twitter Транспортного командування США.

«Військовослужбовці ВПС США, приписані до авіабази «Довер», вантажать озброєння по лінії іноземних військових продажів на літак компанії Atlas Air Worldwide, призначене для відправлення в Україну», – сказано в повідомленні.

Крім цього, в американському відомстві підкреслили, що Вашингтон як і раніше залишається «прихильним суверенітету і територіальній цілісності України».

США передає українським партнерам військове обладнання на понад 60 мільйонів доларів, включаючи рації, боєприпаси та протитанкові ракети Javelin.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here