У США відзначили День Героїв України

0
355

Українська громада Америки під егідою оргкомітету Державницьких організацій відзначила День Героїв України (Свято Героїв), ушанувавши пам’ять усіх, хто поклав життя та здоров’я за здобуття й відстоювання незалежності Української Держави.

Український конґресовий комітет Америки  (УККА) розмістив на своїй сторінці у фейсбук відеозвернення представників Державницьких організацій.

«День Героїв України – це свято величі й духу українських борців, жінок та чоловіків, які стали символом непереможності Української нації. Вони, борці за незалежність та свободу України, залишились нескореними. Їхнім гаслом було і залишається: здобудеш Українську Державу, затвердиш та забезпечиш її або згинеш у боротьбі за неї», – зауважив у відеозверненні представник Головної управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) Богдан Гаргай.

Він підкреслив, що Свято Героїв України відзначають щороку в Америці впродовж багатьох десятиріч, традиційно організовуючи масові врочистості. Однак цього року через пандемію святкування відбувається у віртуальному форматі.

Як підкреслила у відеопривітанні голова Об’єднання жінок ООЧСУ Христя Верещак, «державність – то мрія і право кожного народу». Вона нагадала, що багато людей, які пожертвували собою заради України, відомі всім. Водночас багато героїв залишаються незнаними для широкого загалу.

«Це – чоловіки й жінки, це люди з різних частин України, це люди поважного віку й молодь. Та, попри відмінності, всі вони безкомпромісно й з відданістю поклали своє життя на вівтар рідної Батьківщини. Герої не вмирають», – наголосила Христя Верещак.

Президент Українського конґресового комітету Америки  Андрій Футей зі свого боку зауважив, що українська громада шанує життя «тих надзвичайних людей, чиїми зусиллями вдалося досягти суверенної, об’єднаної та демократичної української нації».

«Ми всі стурбовані кризою, у якій сьогодні перебуває Україна. Від моменту Революції Гідності 2014 року український народ знову став на захист своєї Батьківщини від постійної агресії проросійських і пропутінських терористів. На жаль, боротьба триває й надалі, а герої-українці жертвують своїм життям», – наголосив Андрій Футей.

Нагадаємо, День Героїв України або Свято Героїв заснували 1941 року на Другому великому зборі ОУН. Зазвичай цей день відзначають 23 травня, однак у США впродовж багатьох років увійшло в традицію вшанування Свята Героїв на початку липня.

Цього дня згадують усіх борців, які поклали життя на вівтар Батьківщини: від лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, січових стрільців, воїнів УНР, УПА до українських військових, які продовжують протистояти російській агресії й терору на Сході України.

Українська громада вшановує пам’ять мільйонів людей, які загинули під час Голодомору, влаштованого комуністичним режимом, Героїв Небесної Сотні й усіх, хто віддав своє життя за українську незалежність і державність.

Цього року разом зі Святом Героїв українська громада Америки відзначила і 100-річчя створення Української військової організації (УВО), а також вшанувала 70-ту річницю смерті головного командира УПА Романа Шухевича й п’яту річницю героїчного захисту Донецького аеропорту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here