У Сенаті хочуть допитати радників Байдена у справі про Україну

0
64

Спеціальні повістки вже цього тижня можуть отримати колишні чиновники адміністрації Обами.
Комітет Сенату розглядає випуск повісток для чинних і екс-радників Джо Байдена в рамках розслідування проти сина колишнього віце-президента США. Як пише Politico, комітет верхньої палати Конгресу з питань внутрішньої безпеки й урядових справ, який очолює республіканець Рон Джонсон, досі збирав свідчення на добровільній основі. Але впродовж останніх тижнів переговори з потенційними свідками провалилися. Про це видання пише з посиланням на поінформовані джерела.
Джонсон добивається свідчень колишнього заступника Держсекретаря Ентоні Блінкена, який зараз виступає старшим зовнішньополітичним радником передвиборчої кампанії Байдена, а також колишнього спеціального представника США з міжнародної енергетики Амоса Хочстейна. Крім того, республіканець хоче, щоб свідчення дали Вікторія Нуланд і Кетрін Новеллі, які обіймали високі посади в Держдепартаменті.

Комітет також запланував допит Девіда Вейда, який був головою адміністрації Держсекретаря Джона Керрі.

Politico пише, що Комітет Сенату питань внутрішньої безпеки й урядових справ вважає свідчення Блінкена й Хочстейна особливо важливими для звіту щодо звинувачень проти Гантера Байдена, які стосуються його роботи на енергетичну компанію Burisma в Україні. Повістки для всіх перелічених чиновників можуть з’явитися до середи. Politico нагадує, що президент Дональд Трамп вже давно закликає його республіканських союзників на Капітолійському пагорбі атакувати його політичних суперників. І випуск повісток буде великим кроком у цьому напрямку, особливо зважаючи на те, що Трамп відстає у більшості національних опитувань.

Тим часом, республіканцям загрожує втрата більшості в Сенаті.
Видання пише, що Джонсон хоче, щоб свідки розповіли про меморандум про порозуміння, який був підписаний в 2014 році між Burisma і USAID. Хоча в документі не згадується ім’я колишнього віце-президента США чи його сина.

Представник Джонсона Остін Алтенбарг сказав Politico, що комітет “не коментує наші поточні дискусії зі свідками”. Прес-секретар кампанії Байдена відмовився давати коментар. Але раніше він називав розслідування Джонсона “політичним замовленням Дональда Трампа”. 

Головний радник комітету раніше писав у листі до чиновників, що розслідування має на меті перевірити, чи “чиновники з адміністрації Обами мали фактичні чи очевидні конфлікти інтересів або чи були з їхнього боку порушення”, пов’язані з посадою Гантера Байдена в українській компанії Burisma. Джонсон відновив вимоги провести задокументовані інтерв’ю й вилучити документи колишніх чиновників через кілька днів після того, як в Україні депутат Андрій Деркач звинуватив колишнього віце-президента США, його сина і Хочстейна в організації змови з метою вкрасти мільйони доларів в Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here