Усе світове зло – від Колумба?

0
98

Про новітнє духовне рабство Чорної Америки, ледь замасковане під «антирасизм»

Виявляється, Христофор Колумб був промотором геноциду та рабства, расизму та мачизму, саме він приніс у Новий Світ усі можливі лиха. А тому пам’ятники йому стояти не повинні, вшановувати його не можна, підлого расиста і вбивцю, а День Колумба, який досі урочисто відзначався, слід скасувати, натомість установивши День Корінних Народів Америки.

А ще, виявляється, Америку відкрили не моряки Колумба, не римляни чи фінікійці, не вікінги чи інші білі люди, а жителі Чорної Африки. І мали з нею постійні відносини, передавали місцевим народам неабиякі здобутки своєї цивілізації, що перервали зловмисні білі колонізатори та рабовласники…

Досі така ідеологія втілювалася хіба що у відверто авторитарній Венесуелі. А цього року вона, схоже, запанувала в оплоті демократії — США. Принаймні то в одному, то в іншому мегаполісі урочисто зносяться пам’ятники Колумбу (за нейтралітету поліції і співчутливого ставлення місцевої влади). Зносяться й або топляться в найближчих водоймах, або обезголовлюються (останнє вже стало своєрідним ритуалом). А ще не знесені пам’ятники обмальовуються написами на кшталт: «Колумб — символ геноциду» (мовляв, він відповідає за три мільйони смертей), «Скиньте в океан кожен пам’ятник Колумбу!», «Геть убивцю!» тощо. А в соціальних мережах вистачає користувачів, зокрема й білошкірих, які вміщують дописи на зразок цього: «Нищення статуй злих людей, як Христофор Колумб, це хороша річ. Однак для здійснення реальних змін ми повинні перезавантажити американську історію. Державна шкільна система повинна викладати фактичну правду щодо корінних американців. Більше не має бути «білої» історії. Наші діти заслуговують на краще».

Справді, на краще. А тому варто запропонувати читачам «Дня» велику цитату. Бо справа стосується і нас — хоча б тому, що йдеться про дітей десятків тисяч вихідців з України, які в останні роки виїхали на тимчасову чи постійну роботу до США. І взагалі — світ нині справді глобалізований…

Отже: «Незручна правда полягає в тому, що гріх рабства не був занесений на цей континент білими європейцями… Рабство існувало всюди у світі — в тому числі і тут — з самої зорі людства. Різні племена корінних американців не сиділи у «кумбаї» [стан гармонії, викликаний курінням легких наркотиків. — С.Г.], дивлячись на вогнища, вони намагалися захоплювати і підкоряти одне одного. І вони звертали своїх полонених у рабство. Іноді вони продавали своїх власних дітей, а інших катували, що було частиною їхніх релігійних обрядів. І в деяких племенах канібалізм був звичайною справою… Задовго до того, як європейці висадилися на американському континенті, поїдання один одного корінними американцями було цілком повсякденним заняттям. Найсумніший приклад — це, мабуть, ацтеки. Коли іспанські колоністи прибули до Мехіко, їх зустріли купи з більш ніж 100 000 черепів, що належали людям, принесеним у жертву богам. У одному археологічному розкопі знайдено рештки 42 дітей — усі близько п’яти років — які були принесені в жертву богу дощу. До речі, особливі дні вимагали більшої кількості жертв. На відкритті храму Темпл Майор [«великий храм», піраміда Віцилопочтлі. — С.Г.] були принесені в жертву від 20 000 до 60 000 людей — за один-єдиний день! Їхні церемонії… проводилися перед великим скупченням народу. Зазвичай, дорослого чоловіка-жертву утримували на плоскому камені, його груди розрізалися, а жрець вилучав його серце, яке ще билося, і підносив до Сонця. Потім відрубану голову клали на постамент, а рештки тіла скочували вниз сходами храму, після чого з нього знімали шкіру і розчленовували. Потім частини тіла роздавали глядачам, для того, щоб вони вдома вжили їх в їжу… Вподовж десятиліть тексти колоністів про жорстокі звичаї корінних американців ігнорувалися тут, у Сполучених Штатах. Політкоректний аргумент полягав у тому, що білі європейські чоловіки зображували корінне населення в спотвореному світлі, щоб виправдати свій власний геноцид або переслідування. Ліберали у Сполучених Штатах навіть зайшли так далеко, що стверджували, нібито самі корінні американці брехали або вірніше — більш політкоректно — «неправильно розуміли» їхні власні священні тексти щодо їхніх власних людожерських практик…Доти, доки не «трапилася наука», і у 2000 році якийсь антрополог не наважився повідомити про свої знахідки, зроблені в Колорадо, які він охарактеризував, як явний доказ спорадичного канібалізму на південному заході Америки. І навіть брехлива New York Times була змушена визнати правду в опублікованій нею статті під назвою «Нові дані свідчать про канібалізм стародавніх індіанців»».

Це стверджує не якийсь білий супермачист — це фрагмент із виступу молодої темношкірої інтелектуалки Кендіс Овенс, яка відважно намагається йти проти течії та рятувати Чорну Америку від новітнього духовного рабства, ледь замаскованого під «антирасизм» (про новітнє рабство — це її формула).

І що при цьому цікаво: є кілька беззаперечних з наукового погляду знахідок речей римської доби в різних місцях Америки (теракотові статуетки, монети, амфори) і водночас зображення суто американських рослин на фресках Помпеї, є і письмові, й археологічні докази експедицій вікінгів до Нового Світу та існування кількох їхніх поселень на його берегах, а водночас найбільш яскравим свідченням контактів доколумбової Америки з Африкою наразі виглядають записи в манускриптах, створених колись у містах-державах майя, про прихід зі сходу, з боку океану, лютих чорношкірих чоловіків — пожирачів людського м’яса…

Сам же Колумб зовсім не мав на увазі нищення чи обернення в рабство індіанців. Ось його висновок про них після першого плавання: «Вони гарні, щоб ними керувати і змушувати їх працювати, сіяти і робити все інше, що буде необхідно, і щоб вони будували міста та навчилися ходити одягненими і нашим звичаям». Змушувати працювати? Так у тодішній Європі сеньйори теж змушували селян працювати, такий уже був час… Іншими словами, Колумб хотів змусити індіанців здійснити цивілізаційний стрибок на кілька століть і прищепити їм європейську культуру. Ну, не був він прихильником ледь не обожнюваного нині мультикультуралізму і не вважав, що культура канібалізму і людських жертв богам перебуває на рівні християнської культури. Можливо, він був неправий, то так і треба сказати: давайте-но відновимо ритуальні людські жертви та людожерство, заборонені клятими білими расистами, чи не так?

А на закінчення — ще одна промовиста цитата з виступу афроамериканки Кендіс Овенс: «Наразі в Африці налічується близько 700 000 рабів, і це вражає, чорт забирай, — прокинутися і виявити таку юрбу. Але всіх їх поневолюють не бiлi люди, їх поневолюють інші африканці. Діти-солдати, торгівля людьми, примусова праця — все це продовжує існувати в тому ж регіоні на південь від Сахари, де свого часу мала місце трансатлантична работоргівля. Тіла африканців виставляються на продаж. Вони продаються, і їх не купує жодна країна з переважно білим населенням…»

Але ця справді страхітлива ситуація, на думку Овенс, не цікавить борців зі «злим» Колумбом і «системним рабством» у США.

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ

На фото: демонтаж памятника Колумбу. Чикаго, 24 липня 2020 р.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here