Деркач і його плівки є спробами Росії вплинути на вибори – контррозвідка США

0
197

Український депутат Андрій Деркач діє в інтересах Росії та намагається очорнити можливого конкурента Дональда Трампа на президентських виборах у США Джо Байдена. Про це йдеться у доповіді голови контррозвідки США Вільяма Еваніна.

У ній говориться, що “Росія використовує широкий спектр засобів, щоб очорнити колишнього віцепрезидента Байдена і тих, кого вона вважає антиросійським естеблішментом”.

Там додають, що це послідовна діяльність проти Байдена через його позицію в адміністрації Обами щодо України та російської опозиції.

“Наприклад, проросійський український депутат Андрій Деркач поширює заяви про корупцію, зокрема через публікацію записів телефонних розмов – щоб зашкодити на виборах колишньому віцепрезиденту Байдену та Демократичній партії”, – говориться у доповіді.

Там додають, що деякі прокремлівські сили намагаються в соцмережах на російському телебаченні “проштовхнути” президента Трампа.

Сам Андрій Деркач наполягає, що своїми публікаціями намагається викрити зловживання колишньої української влади, а плвіки йому передали неназвані “журналісти-розслідувачі”.

Заява голови контррозвідки

Загалом же голова американської контррозвідки Вільям Еваніна заявив, що Росія, Китай та Іран – ті країни, які намагаються вплинути на результати виборів президента США.

У заяві Еваніни, директора Національного центру контррозвідки і безпеки США, йдеться, що іноземні держави застосовують “таємні й очевидні заходи впливу”, щоб змінити результати голосування, призначеного на 3 листопада цього року.

Чинний президент Дональд Трамп піде на вибори від Республіканської партії. Протистояти йому буде кандидат від демократів Джо Байден.

За словами Еваніни, Росія хоче, щоб Трамп залишився в Білому домі на другий термін, а Китай, навпаки, хотів би стати цьому на заваді. Іран же намагається підірвати довіру до демократичних інститутів США загалом і до президента особисто.

Розвідувальні агентства США вважають, що Москва втручалася і в президентські вибори 2016 року. Російська влада відкидає ці звинувачення.

Про що саме йдеться в заяві?

Заява Еваніни з’явилася на офіційному сайті Національного центру контррозвідки і безпеки США під заголовком “Нові дані для американського народу стосовно загрози щодо виборів”.

У ньому голова американської контррозвідки запевняє, що напередодні листопадового голосування іноземні держави продовжать втручання в передвиборчу кампанію, аби “похитнути переваги і перспективи виборців США, змінити американську політику, підігріти внутрішні розбіжності у Сполучених Штатах і підірвати віру американського народу в наш демократичний процес”.

За словами Еваніни, іноземні держави можуть спробувати скомпрометувати виборчу інфраструктуру США – втрутитися в сам процес голосування, викрасти важливу інформацію або поставити під сумнів правдивість результату виборів.

При цьому, за даними голови контррозвідки, свої вподобання щодо можливих переможців перегонів, представники іноземних держав висловлюють переважно відкрито: як в публічних заявах, так і в особистих розмовах. Приховані спроби втручання вживають не так часто.

“Ми здебільшого стурбовані роботою, що вже ведеться, а також можливими діями з боку Китаю, Росії та Ірану”, – йдеться в заяві, посилання на яку оприлюднило у Twitter і ФБР.

Як повідомляє New York Times з посиланням на представників американської влади, ознайомлених з останніми даними контррозвідки, саме Москва становить для Вашингтона найбільшу небезпеку.

Зокрема, йдеться в опублікованому документі, Росія “застосовує низку заходів, щоб зганьбити колишнього віцепрезидента Джо Байдена”, а також інших представників американського істеблішменту, яких в Москві вважають налаштованими проти Росії.

Байдена в Москві недолюблюють відтоді, як він представляв позицію адміністрації Барака Обами щодо подій в Україні та публічно підтримував російських опозиціонерів, йдеться в заяві.

Російська влада поки не коментувала останні заяви Еваніни, проте ще в лютому, коментуючи попередню версію документа, прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав ці звинувачення Вашингтона “параноїдальними повідомленнями”, які “не мають нічого спільного з правдою”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here