Глави Федеральних резервних банків не розраховують на швидке відновлення економіки США

0
411

Федеральні резервні банки заявили, що на економіку США чекають нові труднощі.
Глави Федеральних резервних банків Клівленда і Філадельфії Лоретта Местер і Патрік Харкер заявили, що не очікують на швидке відновлення американської економіки після коронакризи. Про це вони заявили виступаючи на CNBC.
“Я впевнена, що відновлення буде повільним, нові складнощі ще попереду”, – заявила Местер, зазначивши, що буде потрібно деякий час, щоб зрозуміти, як буде розвиватися ситуація далі.

“Стимулююча монетарна політика буде дуже важлива в цей період”, – підкреслила Местер, а Харкер, своєю чергою відзначив сигнали деякого поліпшення ситуації на ринку праці, додавши при цьому, що позитивний імпульс вже сповільнився. Скорочення виплат безробітним, за його словами, чинитиме тиск на споживчі витрати.

Бюджетне управління Конгресу США прогнозувало, що для відновлення після викликаної пандемією кризи американській економіці буде потрібно близько 10 років. У квітні 2020 року в Morgan Stanley прогнозували, що у 2020 році економіка США скоротиться на 5,5% і це буде самим різким обвалом з 1946 року.

Очікувалося, що безробіття в США в другому кварталі досягне піку 15,7%. Хоча раніше економісти банку очікували, що показник не перевищить 12,8%. Кумулятивна втрата робочих місць досягне 21 мільйона.

Прогнози, опубліковані бюджетною службою Конгресу, говорили про те, що ВВП США скоротиться на більш ніж 7% у другому кварталі на тлі посилення пандемії коронавірус. Обвал економіки США Станом на 31 липня 2020 року економіка США показала найбільше падіння за останні 73 роки. Бюро економічного аналізу США відзвітувало про падіння реального ВВП на 32,9% за підсумками другого кварталу 2020 року щодо попереднього кварталу в перерахунку на річні темпи.

Олена Коваленко