CША звинувачують Деркача у зв’язках з російськими шпигунами

0
72

Нардеп Деркач «розійшовся» зі своєю лобістською командою у Вашингтоні

Отже, американська версія видання Politico вміщує статтю «Лобісти позбуваються українського законодавця, пов’язаного з Росією». У підзаголовку додається, що розвідувальні кола Сполучених Штатів звинуватили українського парламентаря Андрія Деркача у зв’язках з російським шпигунським відомством. Часопис пише, що український політик Деркач, який, як зазначає американське джерело, був звинувачений у допомозі Кремлю втрутитися до виборів 2020 року у США, без зайвого розголосу «розійшовся» зі своєю лобістською командою у Вашингтоні.
Один з колишніх лобістів Деркача нині активно співпрацює з американськими правоохоронними органами. Видання нагадує, що у квітні цього року депутат українського парламенту Андрій Деркач і надалі використовував колишнього українського парламентаря Андрія Артеменка та ще одну особу на ім’я Набіль Бадер як своїх представників у Вашингтоні. Деркач також допоміг адвокатові президента США Дональда Трампа Руді Джуліані у розслідуванні, як вказує часопис, непідтверджених звинувачень проти колишнього віцепрезидента США Джо Байдена та його сина Гантера.
Politico веде далі, повідомляючи, що чотирма місяцями по тому, як Деркач винайняв послуги своїх лобістів, офіс директора Національного бюро розвідки США оприлюднив заяву, у якій дії українського парламентаря визначалися, як такі, що були частиною зусиль російського уряду з метою завдати шкоди кандидатурі Байдена на президентських виборах у США. Тим часом Андрій Артеменко підтвердив виданню, що вже не надає лобістських послуг для Деркача.
«Ми припинили стосунки з паном Деркачем 31 липня 2020 року згідно з умовами нашої угоди», – зазначив Артеменко. Він також додав, що повністю співпрацює з правоохоронними органами США і не робитиме жодних подальших заяв на цю тему.
Американське видання зазначає насамкінець, що Андрій Деркач, у свою чергу, не надав жодної відповіді на прохання часопису про коментар з цього приводу.