Хто така Рут Гінзбург?

0
202

або Чому в США тисячі людей вшановують пам’ять судді Верховного Суду

18 вересня у 87-му віці пішла з життя Рут Ґінзбурґ, суддя Верховного Суду США, одна з найвідоміших постатей США, яка боролася за права жінок та лгбт-спільноти на державному рівні.

Рут Ґінзбурґ народилася в Брукліні у сім’ї єврейських іммігрантів (батько іммігрував з української Одеси). Освіту здобувала в Гарвардській школі права, де була однією з дев’ятьох дівчат на курсі разом з 500 чоловіками. Незважаючи на те, що Ґінзбурґ стала однією з найкращих випускниць, після завершення навчання пропозицій роботи жінка не отримала.

Початок своєї кар’єри в юриспруденції вона прокладала самотужки: з 1970-х років почала працювати над захистом прав жінок у межах Американської спілки захисту громадянських свобод. З 1980 року почала кар’єру в апеляційному суді округу Колумбія (тодішній президент Джиммі Картер намагався боротися з ґендерною дискримінацією в судовій системі).

У 1993 році  Рут Ґінзбурґ стала суддею Верховного суду США. І під час перебування на посаді вона стала культовою фігурою серед нового покоління молодих феміністів, серед її найвідоміших рішень на посаді судді Верховного суду США — підтримка легалізації одностатевих шлюбів на всій території США у 2013 році (до цього їх дозволяли лише в межах окремих штатів). Про смерть Ґінзбурґ оголосив Верховний суд США у своєму прес-релізі, причиною смерті судді став рецидив раку підшлункової залози, з яким жінка боролася протягом останніх років.

«Наша нація втратила особистість історичної ваги. Ми як Верховний суд втратили дорогу колегу. Сьогодні ми оплакуємо її, водночас маючи певність, що прийдешні покоління пам’ятатимуть Рут Ґінзбурґ такою, якою її пам’ятали ми — невтомною та рішучою поборницею справедливості», — заявив голова Верховного суду Джон Робертс.

Підготувала Аліса ПОЛІЩУК