Понад 15 мільйонів американців достроково проголосували на виборах президента США

0
198

Менш ніж за три тижні до виборів президента США близько 15 мільйонів американців вже проголосували достроково. Це зображає надзвичайний рівень участі в голосуванні попри на обмеження, введені через пандемію коронавірусу COVID-19, пише американська газета The Washington Post.

Така явка задає траєкторію, яка може привести до того, що більшість виборців вперше в історії США проголосують перед днем виборів, відзначає видання.

Картина настільки разюча, що чиновники, відповідальні за проведення виборів по всій країні, повідомляють про рекордно ранню явку виборців, а це означає, що в ніч виборів може бути відомо більше результатів, ніж вважалося раніше.

Поки що велика частина дострокового голосування, схоже, викликана підвищеним інтересом серед демократів. Крім того, серед тих, хто проголосував непропорційно велике число темношкірих виборців і жінок, розповідають в штатах. Ці групи, згідно з недавніми опитуваннями, віддають перевагу колишньому віцепрезиденту Джо Байдену.

Однак це не обов’язково є показником кінцевого результату, бо опитування показують, що прихильники президента Дональда Трампа рішуче воліють голосувати особисто в день виборів.

Десятки виборців, які з’явилися в перший день дострокового голосування у своїх штатах, описали своє бажання проголосувати в перший же момент як заяву проти президента США Дональда Трампа.

Республіканці кажуть, що висока явка поки показує, що демократи приходять голосувати раніше, але не обов’язково в більшій кількості. Кампанія Трампа та інші республіканці кажуть, що Байден може виграти дострокове голосування – але що президент наздожене його в день виборів голосами своїх прихильників, які не довіряють голосування поштою.

Згідно з останнім загальнонаціонального опитування, Байден на 17% випереджає Трампа.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.