США готові до співпраці над створенням Кримської платформи

0
62

Сполучені Штати Америки готові до співпраці над створенням ініційованої Україною Кримської платформи, повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час зустрічі з першим заступником міністра Еміне Джапаровою.

Про це повідомляє пресслужба українського МЗС.

«Еміне Джапарова висловила вдячність США за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та непохитну позицію щодо агресії Росії на Донбасі й незаконної окупації Криму. У цьому зв’язку вона детально поінформувала співрозмовницю про бачення української сторони основних елементів та субстантивного наповнення Кримської платформи, головною метою якої має стати консолідація політики невизнання міжнародним співтовариством окупації Криму», – йдеться у повідомленні.

Крістіна Квін зі свого боку висловила готовність співпрацювати з Україною та наголосила, що позиція США, закріплена у Декларації щодо Криму, яка була оприлюднена Державним секретарем Майком Помпео, залишається твердою та незмінною – Крим є частиною України й США ніколи не визнають спроби Росії його анексувати.

Зазначається, що Еміне Джапарова висловила вдячність за послідовну підтримку України з боку США у рамках міжнародних організацій, а також наголосила на важливості ухвалення оновлених та суттєво посилених резолюцій «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» та «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», які невдовзі будуть винесені Україною на розгляд Генеральної Асамблеї ООН.