Майбтній Держсекретар США має українське коріння: дідусь Блінкена виїхав із Києва до США у 1904 році

0
51

У понеділок обраний Президент США Джо Байден оголосив про ключові призначення до свого кабінету. Серед імен був й дипломат Ентоні Блінкен, який у разі схвалення Сенатом наступного року стане новим Державним секретарем Сполучених Штатів. Під час свого представлення, Блінкен розповів історію власної сім’ї, почавши зі свого діда, який виїхав до США з Києва понад сто років тому. Він також розповів, що його вітчим уцілів під час Голокосту.

Блінкен сказав, що  його дід «утік від погромів у Росії та побудував нове життя в Америці». В інтерв’ю CBS News він уточнював, що його дідусь емігрував території сучасної України. Дядько чиновника також розповідав про те, що дідусь Блінкена через антисемітизм виїхав із Києва до США у 1904 році, де й отримав економічну освіту.

Вітчим Блінкена Самуель Пісар був єдиним з 900 єврейських дітей-сиріт, який уцілив у польській школі під час Голокосту. Його вітчим 1945 року попросився до американських військових у Баварії.

«Він почув гуркіт у своїй схованці, це був танк. Відкрився люк і на нього зверху дивився солдат-афроамериканець. Він (вітчим) опустився на коліна і сказав єдині англійські слова, яких його навчила мати до війни: “Боже, благослови Америку”, – розповів він.

Блінкен був директором з персоналу в сенатському комітеті у закордонних справах у 2000-х роках, коли Байден був головним демократом в групі. Він також колишній перший заступник Державного секретаря США.