Розвідка США отримала дані про штучне походження коронавірусу

0
24

Троє китайських учених з інституту вірусології в Ухані важко хворіли з усіма симптомами коронавірусної недуги в листопаді 2019 року ще до появи інформації про COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані секретного звіту розвідки США, які є в розпорядженні The Wall Street Journal.

Як стверджує видання, ця інформація може свідчити про те, що походження коронавірусу є штучним.

В інформаційному бюлетені Держдепартаменту, опублікованому адміністрацією Трампа в січні, йдеться, що вчені з Уханя, які працювали в лабораторії з вивчення коронавірусів та інших патогенів, захворіли восени 2019 року. Вони звернулися до лікарів із симптомами, водночас схожими на ознаки COVID-19 і на звичайну сезонну ГРВІ.

Як повідомляє CNN, директор Уханьскої національної лабораторії біобезпеки, яка є частиною Уханьского інституту вірусології, категорично спростував цю інформацію: «Я читав це, це цілковита брехня. Ці твердження є безпідставними. Лабораторія не знала про цю ситуацію, і я навіть не знаю, звідки така інформація».

Директор національної розвідки США Авріл Гейнс заявила під час слухань щодо всесвітніх загроз минулого місяця, що «розвідувальна спільнота не знає точно, де, коли і як первісно був переданий вірус COVID-19».

Всесвітня організація охорони здоров’я також провела розслідування причин пандемії і в своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був «надзвичайно низьким». У звіті йдеться, що «не було повідомлень про респіраторні захворювання, сумісні з COVID-19, протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідчень інфекції у робочих у результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2».

Президент США Джо Байден у середу попросив співробітників американської розвідки подвоїти зусилля з розслідування походження пандемії COVID-19, зокрема версії про можливу причетність до цього китайської лабораторії. Про це йдеться в заяві президента для ЗМІ.

Зокрема, Байден сказав, що на початку цього місяця американська розвідка подала йому доповідь, відповідно до якої думки про походження пандемії розділилися. Дві спецслужби вважають, що джерелом є тварини, а одна схиляється до лабораторного походження, «кожна з низьким або помірним ступенем певності», – сказав Байден.

«Я попросив розвідувальне співтовариство подвоїти зусилля щодо збирання та аналізу інформації, яка може наблизити нас до остаточного висновку», – сказав Байден, зазначивши, що попросив подати нову доповідь через 90 днів.

За його словами, Сполучені Штати також продовжуватимуть працювати з партнерами-однодумцями по всьому світу, «щоб чинити тиск на Китай, аби він узяв участь у повному, прозорому, ґрунтованому на фактах міжнародному розслідуванні й надав доступ до всіх відповідних даних і доказів».