Вітаємо США та всіх американців з Днем незалежності! Зі святом!

0
461

4 липня — День Незалежності США

4 липня у Сполучених штатах Америки святкують День Незалежності. Головна подія – парад Дня Незалежності – проходить опівдні у Вашингтоні.
Одночасно по всій країні відбуваються святкові заходи, влаштовуються феєрверки, американці вивішують на своїх будинках державний прапор США.

Саме в цей день у 1776 році був прийнятий підготовлений Томасом Джефферсоном і схвалений його колегами із комісії проект Декларації незалежності. Відповідно до Декларації, 13 британських колоній оголошували свою незалежність від Великобританії. Уперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки. За іронією долі двоє авторів цього документа, що згодом стали президентами США, – Томас Джефферсон і Джон Адамс – померли в один день 4 липня 1826 року, рівно через 50 років після підписання Декларації. А через 140 років, 4 липня 1946 року, США самі надали незалежність своїй колонії – Філіппінам.

Оригінал Декларації незалежності вважається в США державним надбанням і зберігається в Національному архіві у Вашингтоні в заповненому інертним газом контейнері з куленепробивного скла. У денний час декларація виставляється на загальний огляд у залі архіву, вночі контейнер опускається в захищене підвальне приміщення. За традицією, що склалася в День Незалежності США, перед відвідувачами архіву виступають одягнені в камзоли і капелюхи XVIII століття актори, які голосно читають текст Декларації.

Сполучені Штати Америки – це справжній стратегічний партнер України.

З Днем Незалежності вас, друзі!

USA is a true strategic partner of Ukraine.
Happy Independence Day to all our American friends!

З повагою,
«Українське Слово»