Гаїті просить США про військову допомогу

0
79

Після вбивства президента заворушення можуть погіршити і без того складну обстановку в країні вважають в уряді Гаїті.

Влада Гаїті закликає Сполучені Штати Америки направити в країну війська для захисту ключових об’єктів інфраструктури – аеропортів, портів, сховищ палива.

Запит був зроблений після того, як Джо Байден і держсекретар Ентоні Блінкен пообіцяли допомогти республіці в стабілізації обстановки після вбивства президента Гаїті Жовенеля Моїза.

Також, як повідомило агентство Reuters, посол Гаїті у Вашингтоні Едмон Бокшая попросив адміністрацію США ввести санкції в рамках “Акту Магнітського” проти всіх винних у вбивстві президента країни.

“Ми також просимо адміністрацію президента США Джо Байдена ввести санкції в рамках “Глобального акту імені Магнітського” проти всіх винних, які безпосередньо відповідальні, надавали допомогу або підбурювали до вбивства президента”, – передає агентство.

Нагадаємо, Жовенель Моїз був убитий в ніч на 7 липня в результаті нападу на його приватну резиденцію. Його дружина Мартін Моїз була поранена. За останніми даними, співробітники правоохоронних органів Гаїті затримали 17 колумбійців і двох американців гаїтянського походження за підозрою в причетності до вбивства президента.

Єлизавета Нестеренко