“Вже зараз в Афганістані у нас служать люди, чиї батьки свого часу теж проходили службу в Афганістані “, – заявив президент Сполучених Штатів Джо Байден. Він пообіцяв не відправляти до Афганістану “ще одне покоління американців”, якщо на це не буде вагомих причин.

Виведення військ з Афганістану планується завершити до 31 серпня, мовив Байден. За його словами, американські військовослужбовці виконали всі поставлені перед ними завдання, а виведення військ зараз проходить “безпечно і організовано”.

Виведення військ США з Афганістану також означає завершення операції НАТО в країні. Раніше афганську територію покинули німецькі й французькі військові, виведення військ завершує і Великобританія.

Це відбувається на тлі активного наступу бойовиків радикального ісламістського руху “Талібан” та стрімкого поширення нового штаму коронавірусу. Наразі представники дипмісій і представництв гуманітарних організацій в Кабулі опинилися перед дилемою: їхати чи залишатися? Чисельність персоналу організацій скорочується, а ті що залишилися на всякий випадок укладають валізи. Попереду неспокійні дні.

Проте Байден заявляє, що в афганській армії служать близько 300 тисяч чоловік і що вона здатна вести бойові дії краще, ніж таліби загальна чисельність яких становить 75 тисяч осіб.

Єлизавета Нестеренко