Реформа суду та боротьба з корупцією на першому місці

0
128

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав п’ять ключових напрямів реформ, які необхідні Україні та з якими Вашингтон готовий допомагати Києву.

Про це він розповів у відеозверненні до учасників конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася у Вільнюсі, повідомляє DW. По-перше, зазначив Блінкен, необхідно ухвалити закон про реформування Вищої ради правосуддя, а слідом — закон про Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

По-друге, потрібно забезпечити прозорий вибір керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, додав держсекретар США. Блінкен також вказав на важливість ухвалення закону про прозоре корпоративне управління, який захищатиме незалежність наглядової ради, генеральних директорів і відповідатиме стандартам Організації економічного співробітництва та розвитку.

Четвертим напрямом глава Держдепартаменту назвав необхідність ухвалення законодавства, яке демілітаризує та деполітизує Службу безпеки України і залишить боротьбу з корупцією та організованою злочинністю іншим інституціям, створеним для цієї мети.

Також Е. Блінкен наголосив на необхідності притягнути до відповідальності корумпованих чиновників.

Нагадаємо: процес реформ у нашій державі обговорювали днями у Вільнюсі під час 4-ї Конференції з питань реформ в Україні. До обговорення були залучені високопосадовці країн — членів Євросоюзу, а також США.

Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі підсумував реформи, які відбуваються в Україні в останні роки. Зокрема, він зауважив, що з 1 липня відкрився повноцінний, прозорий ринок землі. Також була започаткована програма доступних кредитів 5-7-9%, яка сприяла розвитку малого й середнього бізнесу та підтримала підприємців в умовах пандемії COVID-19. Крім того, було розроблено новий інструмент — підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, так звані інвестиційні няні, покликані надавати належний супровід інвестиційних проектів.

Окремо Володимир Зеленський зупинився на діджиталізації. Він розповів, що на порталі електронних державних послуг «Дія» можна за лічені хвилини відкрити бізнес, одержати дозвіл на будівництво, зареєструвати новонароджену дитину, записатись на вакцинацію та отримати ще десятки державних послуг.

Також в Україні триває модернізація інфраструктури. Зокрема, в межах програми «Велике будівництво» за минулий рік побудовано та оновлено понад 4 тис. км доріг державного значення та понад 2,5 тис. км доріг місцевого значення, відремонтовано 158 мостів, створено понад 100 спортивних об’єктів, збудовано та відремонтовано 114 шкіл.

Наступна конференція з питань реформ в Україні відбудеться у липні 2022 року в Швейцарії. До речі, в межах робочого візиту до Литви Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з віце-президентом, керівником Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассісом. Володимир Зеленський ознайомив швейцарську сторону з процесом впровадження змін в Україні та подякував за рішення Швейцарії стати співорганізатором наступної Конференції з питань реформ в Україні.