Гордіїв вузол “Північного потоку-2”

0
282

США незмінно виступають проти газопроводу. Проте розуміють, що цей Гордіїв вузол потрібно все ж таки вирішити дипломатичним шляхом.

Білий дім призупинив дію санкцій щодо російського проекту Північний потік-2, оскільки навряд чи міг запобігти його будівництву.

Глава прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс нагадав, що російський газопровід був добудований на більш ніж 90%, коли адміністрація Байдена приступила до своїх обов’язків. “Ми визнаємо, що санкції навряд чи могли запобігти будівництву газопроводу. Тому було схвалено призупинення санкцій у рамках відновлення відносин з європейськими союзниками”, – пояснив Глава прес-служби.

І хоча “Президент США Джо Байден на зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель ясно заявив, що ми продовжуємо виступати проти газопроводу Північний потік-2, розглядаємо його як геополітичний проект Кремля, спрямований на розширення російського впливу на європейські енергетичні ресурси. Це погана угода для Німеччини та для Європи загалом”, – як резюмував Прайс.

Проте лідери обох країн дійшли до згоди щодо проекту будівництва газопроводу Північний потік-2. Адміністрація Байдена відкине давній опір Вашингтона газопроводу Північний потік-2. Німеччина, відповідно до угоди, погодиться допомогти Україні в енергетичних проектах і дипломатії. У разі, якщо Росія використає трубопровід в якості зброї проти України, уряд Німеччини готовий прийняти контрзаходи. Які саме поки що не повідомляється.

Влада Росії обізнана про угоду США і Німеччини щодо газопроводу і вже позитивно оцінили її перспективи. “Ми знаємо, що тема Північного потоку-2 стояла високо на порядку денному контактів канцлера ФРН у Вашингтоні. Ми знаємо про те, що було досягнуто певне порозуміння між Берліном і Вашингтоном. Загалом всім має бути добре відомо, що Росія завжди послідовно відкидала будь-які звинувачення в тому, що вона використовує енергоресурси як знаряддя політичного тиску.” – прокоментував угоду прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Проте не всі у Вашингтоні згодні з умовами даної угоди. Так, сенатор-республіканець Тед Круз, який регулярно тисне на адміністрацію президента США Джо Байдена через Північний потік-2, також зробив заяву.

“Якщо повідомлення і деталі угоди правдиві, це буде геополітичною перемогою для Путіна на покоління вперед і катастрофою для США та наших союзників. Президент Байден нехтує законами США і повністю здався Путіну”, – заявив він.

Тим часом в Україні не бачать конкретних кроків Німеччини щодо протидії енергетичній загрозі Україні з боку Росії.

Єлизавета Нестеренко