CDC вводить нову заборону на виселення для більшої частини США

0
499

Центри з контролю і профілактики захворювань ввели новий мораторій на виселення, який триватиме до 3 жовтня, так як адміністрація Байдена прагне стримати критику з боку прогресивних кіл про те, що вона дозволяє уразливим орендарям втрачати свої будинки під час пандемії.

Заборона, оголошена у вівторок, може допомогти мільйонам людей залишитися в своїх будинках, оскільки дельта-варіант коронавируса вже поширився, при цьому штати не поспішають виділяти федеральну допомогу на оренду житла. Цей мораторій тимчасово припинить виселення в округах зі “значним і високим рівнем” передачі вірусу і буде поширюватися на райони, де проживає 90% населення США.

Виступаючи в Білому домі, Байден сказав, що він підштовхнув CDC до того, щоб ще раз розглянути можливі варіанти. Але він все ще сумнівається, чи зможе новий мораторій витримати судові позови про його конституційність.

“Велика частина конституційних досліджень говорить, що він навряд чи пройде перевірку на конституційність”, – сказав Байден. “Але є кілька ключових експертів, які вважають, що це можливо, і це варто зусиль”.

Президент додав, що мораторій – навіть якщо він буде оскаржений в суді – “ймовірно, дасть додатковий час” штатам і містам для виділення мільярдів доларів федеральної допомоги орендарям.