Росія звинуватила США у висилці російських дипломатів

0
51

Влада США передала російській стороні список з 24 дипломатів, яким необхідно залишити країну через закінчення дії віз. Про це сказав посол Росії в США Анатолій Антонов в інтерв’ю пресі.

“Ми отримали список з 24 дипломатів, які, як очікується, покинуть країну до 3 вересня 2021 року. Багато хто з них поїдуть без заміни, тому що Вашингтон раптово посилив процедуру видачі віз”, – сказав Антонов.

Він констатував, що ситуація не змінюється на краще. “Російські дипломатичні місії в США працюють в умовах безпрецедентних обмежень, які не тільки залишаються в силі, але і посилюються, – констатував посол.

Водночас представник Держдепу США Нед Прайс заявив, що російські дипломати, у яких незабаром закінчується термін дії американської візи, мають право запросити про її продовження.

“В обмеженні тривалості візи для росіян на три роки немає нічого нового. Коли термін дії візи закінчується, ці громадяни можуть покинути країну або подати заявку на продовження”, – сказав Прайс.

Проте такий крок від російської дипломатії більше схожий на ширму, яка повинна відвернути увагу від іншого скандалу. Як відомо, у квітні цього року російська влада заборонила США наймати співробітників з Росії для роботи при посольстві в Москві. Що спричинило скорочення штату консульських співробітників на 75% і призупинення цілих напрямків діяльності Посольства США.

Єлизавета Нестеренко