Теракти в Кабулі. Загинуло більше 100 осіб

0
330

Внаслідок вибухів у столиці Афганістану упродовж дня загинули 90 цивільних осіб, 13 американських морпіхів, ще понад 150 осіб отримали поранення.

Також вночі стало відомо, що ще один військовослужбовець США загинув в результаті нападу на аеропорт Кабула, 26 серпня. Всього в цей день були вбиті 13 військовослужбовців США. Загальна кількість поранених військових наразі – 18.

“Я можу підтвердити, тринадцятий військовослужбовець США помер від ран, отриманих в результаті нападу”, — сказав капітан Білл Урбан.

Афганський перекладач корпусу морської піхоти США повідомив, що на вулицях натрапив на поранену дівчинку. На жаль, її врятувати не вдалося – дитина померла. “Їй було лише п’ять років, і вона померла прямо на моїх руках”, – сказав перекладач.

Цей напад став найбільш смертоносним днем для американських військових в Афганістані з 2011 року.

Окрім того, як заявив офіційний представник Центрального командування ЗС США майор Джон Рігсбі, американські військовослужбовці здійснили кілька контрольованих вибухів на території аеропорту Кабула. Підриви були заплановані військовими заздалегідь.

Речник Пентагону Джон Кірбі підтвердив, що поблизу летовища Кабула стався вибух. Невдовзі поблизу аеропорту стався другий за день вибух.

Все це сталося за кілька годин після того, як уряди кількох західних держав попередили своїх громадян триматися подалі від летовища через неминучу загрозу нападу з боку терористичного угруповання “Ісламська держава”.

Загалом за день у Кабулі нарахували близько 7 вибухів, передають місцеві ЗМІ.

Президент США Джо Байден заявив, що він наказав військовим командувачам “розробити оперативні плани з нанесення ударів по об’єктах та керівництву ІД”.