Байден оголосив жорсткі санкції проти Росії

0
267
США, зокрема, запровадили санкції проти російських банків, які мають разом понад $1 трлн капіталу

Президент США Джо Байден ввечері 24 лютого оголосив про нові санкції проти Росії, її найбільших банків та секторів економіки у відповідь на вторгнення в Україну. Про це він сказав на брифінгу.
«Російські військові почали грубий напад на Україну без провокацій. Це задумана на перед атака. Ми говорили про це місяцями. У них є багато військових, вони підтягнули медичне устаткування. Він відкинув будь-яке намагання партнерів уникнути людських страждань», – сказав Байден.
Путіна президент США назвав агресором, який обрав війну.
Відомо, що США запровадили санкції проти російських банків, які мають разом понад $1 трлн капіталу, зокрема на російський держбанк ВТБ – другий за величиною у РФ.
Штати також обмежить здатність РФ і уряду проводити операції зокрема з доларами та євро. Байден каже, що санкції зокрема припинять здатність фінансувати і збільшувати російське військо.
Нові санкції, які торкнуться, зокрема, космічної галузі, обмежать експорт високотехнологічної продукції до Росії на 50%, пообіцяв Байден. Крім того, американські обмеження стосуватимуться представників російської еліти. Хто саме з росіян увійде до нового списку санкцій, американський президент не розкрив.

«Вплив деяких наших санкцій буде видно з часом», – сказав президент США.
Водночас Байден каже, що Штати не братиме участь у війні в Україні.