ДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ Є ПЕРЕШКОДОЮ ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ І ПРАВ ЛЮДИНИ

0
414

Конгресмен США Марсі Каптур заявляє, що вибіркове застосування правосуддя владою України стосовно своїх політичних конкурентів позначиться на подальших відносинах між Україною та США на вищому рівні.
«Останні дії українського уряду є перешкодою для демократії і прав людини. Я працювала десятиліттями на зміцнення зв’язків між США і України, і це може відбитися на відносинах між Україною, США і міжнародним співтовариством», – сказала Марсі Каптур під час зустрічі з дочкою Юлії Тимошенко Євгенією 3 лютого, повідомляє персональний сайт Тимошенко з посиланням на сайт конгресмена.
Під час зустрічі з Євгенією Тимошенко Марсі Каптур висловила стурбованість у зв’язку з ув’язненням Юлії Тимошенко та погіршенням стану її здоров’я.
«Стан здоров’я колишнього прем’єр-міністра став серйозною проблемою. Деякі західні посли були позбавлені доступу до неї, відмовляють у доступі і особистим лікарям. Екс-прем’єру повинен бути гарантований доступ до адекватної медичної допомоги», – підкреслила Марсі Каптур.
Персональний сайт конгресмена також нагадує, що відразу ж після винесення вироку Юлії Тимошенко у так званій «газовій» справі в жовтні 2011 року Марсі Каптур внесла до Конгресу США резолюцію, яка засуджує політичну вмотивованість переслідування екс-прем’єр-міністра України.
«Міжнародне співтовариство бачить в цьому судовому процесі проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко вибіркове переслідування, розпочате з політичних причин», – цитує сайт слова конгресмена.
Як відомо, зараз у Конгресі США розробляє проект резолюції по Україні, до якої вперше пропонується включити пряму вимогу про звільнення екс-прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко й інших політв‘язнів. В одному з проектів цієї резолюції міститься термін «політичні в‘язні», який дотепер у США на політичному рівні застосовувався лише стосовно Білорусі.