США безпрецедентно допомагають Україні

0
417

Ентоні Блінкен і Ллойд Остін під час закритого візиту до Києва оголосили про надання нової військової допомоги

Президент України Володимир Зеленський 24 квітня провів зустріч з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном і міністром оборони США Ллойдом Остіном, які прибули з візитом до нашої країни.

Згідно з інформацією ЗМІ, в Києві Ентоні Блінкен та Ллойд Остін зустрілися з Президентом Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим і міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським,  головнокомандувачем ЗС України генералом Валерієм Залужним. Розширена зустріч тривала приблизно 90 хвилин.

На початку перемовин Глава Української держави наголосив на важливості відвідання Києва американськими високопосадовцями в цей відповідальний для України момент.

«Ми цінуємо те, що Сполучені Штати Америки безпрецедентно допомагають Україні. Хочу від себе особисто та від усього українського народу подякувати Президенту Байдену за його лідерство в підтримці України, за його особисту чітку позицію. Подякувати всьому американському народу, а також Конгресу за двопалатну та двопартійну підтримку. Ми це бачимо. Ми це відчуваємо», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України обговорив з делегацією США питання, які нині є пріоритетними для держави, що воює, – оборонну допомогу, посилення санкційної політики проти Росії, фінансову підтримку нашої країни та гарантії безпеки.

Він відзначив, що надана Сполученими Штатами оборонна підтримка на загальну суму 3,4 млрд дол. є найбільшим внеском у зміцнення обороноздатності України. Глава держави наголосив: це сприяння вже допомагає вивести оборонні спроможності України на якісно новий рівень, що є вкрай важливим для наших захисників і захисниць, які боронять рідну землю на передовій.

Окрему увагу приділили санкційній політиці, яка має й надалі посилюватися та стати вагомим елементом впливу на агресора.

«Ми розуміємо, якими мають бути наступні кроки на цьому треку. І розраховуємо на підтримку партнерів», – акцентував Володимир Зеленський і передав американській стороні План дій щодо посилення санкцій проти Російської Федерації, напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола.

Обговорюючи шляхи активізації фінансової підтримки України як для сприяння економіці, так і для відбудови нашої держави, Президент окремо відзначив важливість розширення Сполученими Штатами можливостей для доступу українських товарів на американський ринок.

Під час зустрічі також обговорили мирний процес і перспективи посилення антивоєнної коаліції. Володимир Зеленський наголосив, що Україна бачить США лідером серед майбутніх країн – гарантів безпеки нашої держави.

Під час візиту до Києва Державного секретаря Ентоні Блінкена та глави Пентагону Ллойда Остіна, що відбувся 24 квітня, американські гості оголосили про іноземне військове фінансування для України та 15 країн-союзників і партнерів на суму 713 мільйонів доларів. Для Києва при цьому передбачено майже 322 мільйони доларів. Про це повідомляють західні агенції, посилаючись на власні джерела. Візит був закритий з міркувань безпеки і проходив в умовах секретності.

Як інформує  Associated Press,  нові кошти  разом із продажем боєприпасів на 165 мільйонів доларів, виготовлених не в США і сумісних зі зброєю радянських часів, збільшують загальну суму американської військової допомоги Україні до 3,7 мільярда доларів з моменту вторгнення.

Як повідомляє агентство Reuters, під час зустрічі йшлося про повернення до України співробітників посольства США вже цього тижня. Спочатку американські дипломати відновлять «денні поїздки» через кордон із Польщі до Львова. Водночас вестиметься робота, щоб прискорити їх переїзд до Києва.

За словами речника Пентагону Джона Кірбі, сьогодні понад 50 українських військовослужбовців повинні завершити своє навчання з використання важкої артилерії (гаубиць), повідомляє

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»