Палата представників США ухвалила законопроект про 40 мільярдів доларів на підтримку України

0
20

Аби документ набув чинності закону, його має ухвалити Сенат США та підписати глава Білого дому.

Нижня палата Конгресу США ухвалила проект закону, який передбачає додаткове виділення майже 40 мільярдів доларів для реагування на агресію РФ проти України.

Як повідомляє Укрінформ, документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти. Тепер законопроект передадуть на розгляд Сенату.

Як заявила перед голосуванням авторка законопроекту конгресвумен Роза ДеЛауро, Україна потребує термінової допомоги, і США можуть її надати. «Ми несемо моральну відповідальність за надання цієї підтримки, щоб допомогти покласти край тяжким втратам життів, притягнути Путіна і його прибічників до відповідальності та захистити глобальну демократію», – заявила конгресвумен.

Законопроект передбачає допомогу Україні в захисті суверенітету й демократії, притягненні російського керівництва до відповідальності, розв’язанні проблем продовольчої безпеки в усьому світі, що посилюється через війну, а також забезпеченні важливої підтримки біженців.

Президент США Джо Байден 28 квітня надіслав до Конгресу пропозицію затвердити новий пакет реагування на агресію РФ, який передбачав виділення 33 мільярдів доларів на підтримку України. У процесі роботи над документом законодавці запропонували додатки до неї ще кілька мільярдів на продовольчу допомогу та військове обладнання для України.