До Запорізької ОВА завітала перша українка-конгресвумен

0
56

Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух зустрівся з конгреcвумен Сполучених Штатів Америки Вікторією Спартц.

Вона народилася у місті Носівка на Чернігівщині. У 2000 році емігрувала до Америки. Там пані Спартц стала першою в історії етнічною українкою, обраною до Конгресу США. З 2017 по 2021 рік – сенатор штату Індіана, з 2021 року – член Палати представників   США.

Під час зустрічі, що пройшла за участі начальника Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОВА Артура Бойко, присутні обговорили ситуацію, яка склалася в Запорізькій області у зв’язку з воєнними діями.

Олександр Старух розповів про обстріли мирного населення окупаційними військами РФ та наголосив на гуманітарних проблемах тимчасово окупованих територій.

На цих територіях досить складна ситуація. Ми намагаємося туди доставляти гуманітарну допомогу, ліки. Але через активні обстріли з цим виникає багато проблем. Так само й вимушені переселенці, які евакуювалися до Запоріжжя з області, зокрема, мешканці Маріуполя, їхали до нас на свій страх і ризик на приватних автомобілях. Адже російська сторона намагається блокувати будь-які можливості організованої евакуації, – розповів Олександр Старух.

Крім цього, очільник регіону розповів про співпрацю обласної влади з міжнародними організаціями, а також подякував усім закордонним друзям, які нас підтримують у складні часи.

У свою чергу Вікторія Спартц спитала про військові потреби, а саме – про озброєння та чого не вистачає українській армії для ведення боїв. Американська посадовиця розповіла, що відвідує й інші регіони України для порівняння ситуації.  Наприкінці Пані Спартц подякувала керівництву ЗОВА за теплу зустріч та пообіцяла докласти усіх зусиль до забезпечення нагальних потреб нашої області.

Департамент культури та інформаційної політики Запорізької ОВА