ЄС, США і Британія створили консультативну групу щодо розслідування звірств РФ в Україні

0
116

Європейський союз, США і Велика Британія створили Консультативну групу щодо злочинів, пов’язаних зі звірствами (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA), для координації зусиль із притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах під час масштабної війни Росії проти України. Відповідну заяву поширив Державний департамент США.

«ACA посилить нинішні зусилля ЄС, США і Великої Британії щодо притягнення до відповідальності за звірства в контексті агресивної війни Росії проти України. Група просуватиме зобов’язання, взяті на себе ЄС, США і Британією, щоб продемонструвати міжнародну підтримку й солідарність у цей вирішальний історичний момент для України», – йдеться в повідомленні.

Головною місією ACA є підтримка підрозділів Офісу генерального прокурора України у розслідуванні воєнних злочинів.

Коментуючи створення групи, високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив: «Вкрай важливо забезпечити, щоб усі винні у жахливих звірствах, скоєних під час неспровокованої військової агресії Росії в Україні, постали перед судом. За воєнні злочини не може бути безкарності».

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що ця ініціатива «прямо підтримуватиме зусилля Офісу генпрокурора з документування, збереження й аналізу доказів воєнних злочинів та інших звірств, скоєних російськими військовослужбовцями в Україні».

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс наголосила, що сторони «повні рішучості забезпечити притягнення до відповідальності тих, хто винен у жахливих звірствах, вчинених в Україні».

«Велика Британія вже взяла на себе чітке зобов’язання підтримувати Україну в її розслідуваннях, зокрема шляхом направлення до регіону експертів із воєнних злочинів та надання додаткового фінансування для допомоги Міжнародному кримінальному суду в їхньому розслідуванні. Нині ми нарощуємо наші зусилля у рамках цієї знакової ініціативи з нашими партнерами у США та ЄС», – заявила Трас.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова наголосила, що «є багато доказів» звірств російських військ на території України проти мирного населення, зокрема дітей.

«Створення цієї групи підтримки і поради міжнародних експертів з досвідом роботи в інших міжнародних кримінальних трибуналах і національній кримінально-правовій практиці допоможуть нашій команді в розслідуванні та судовому переслідуванні цих злочинів», – заявила вона.

24 травня в ефірі телемарафону міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого в Україні зареєстрували близько 20 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами.