США оголосили про новий пакет допомоги Україні на 700 млн доларів, який включатиме потужну систему MLRS

0
304

Про це повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр під час брифінгу щодо діяльності Міністерства оборони за тиждень.

Вона зазначила, що вчора було багато позитивних міжнародних новин, зокрема: «був оголошений новий пакет допомоги з боку США на 700 млн доларів, і зокрема, президент США Джо Байден підкреслив, що в цьому пакеті буде система MLRS».

Вона зауважила, що  про їх необхідність Україна говорила на всіх рівнях.

«Ми активно працювали не тільки на політичному, але й громадському рівні.  І в України на сьогодні є позитивні  зрушення в цій темі. Про це багато разів говорив Президент України Володимир Зеленський, Міністр оборони Олексій Резніков також робив на цьому акцент з кінця березня. Ми хочемо щиро подякувати народу Америки та керівництву Сполучених Штатів  за всебічну підтримку України у війні з російською федерацією», − сказала Ганна Маляр.

Також вона зазначила, що Міністерство оборони традиційно дотримується позиції не розголошувати деталі постачання зброї, зокрема, інформації і про наших британських, німецьких і польських друзів, які нам теж дуже суттєво допомагають і роблять надзвичайно багато для України.

«Міноборони продовжує тримати позиції, що найкращі коментарі про зброю це все таки коментарі наших військових, які застосовують її на фронті», − зазначила Ганна Маляр.

Вона повідомила, про те, яка робота була зроблена МОУ у травні 2022 року.

«Міністр оборони взяв участь у 30 міжнародних заходах. Окремо варто відзначити другу зустріч у форматі Ramstein. Під час неї партнери України оголосили окремі зобов’язання. Через два тижні, тобто 15 червня, буде дано оцінку цьому прогресу.

У неділю Міністр оборони виступав перед членами парламентської асамблеї НАТО. Вже цього тижня мав близько 10 розмов із колегами- міністрами з інших держав.

Процес у сфері надходження міжнародної допомоги багато в чому є результатом таких сильних контактів на всіх рівнях українського військово-політичного керівництва на чолі з Президентом України», − зазначила Ганна Маляр.Міністр оборони України Олексій Резніков висловив подяку США за рішення надавати HIMARS для України.

Про це Олексій Резніков написав у Тwitter.

«Мені приємно було побачити в 11-му пакеті військової допомоги Україні шість літер, на які чекала вся країна: HIMARS. Наша співпраця міцніша, ніж будь-коли! Дякую США»,– написав Олексій Резніков.

Зазначимо, що в офіційній заяві, поширеній Білим домом, Президент США Джо Байден підтвердив, що Сполучені Штати надають Україні системи реактивного залпового вогню HIMARS та боєприпаси до них. При цьому зазначається, що Сполучені Штати продовжуватимуть забезпечувати Україну озброєнням і обладнанням для самооборони.