G7 і НАТО – єдині та сповнені рішучості у питаннях підтримки України

0
944

За словами радника президента США, Америка дуже уважно стежить за ситуацією в Україні та поведінкою Росії

США й надалі надаватимуть Україні все необхідне для захисту від агресії Росії. І такої самої позиції дотримуються НАТО та G7. Про це під час прес-брифінгу 8 червня сказав радник президента США Джейк Салліван.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи не втратили США та інші країни, зокрема Франція та Німеччина, єдність у питанні підтримки України, Джейк Салліван відповів: «Я думаю, що у коментаторів і преси є природний інстинкт допускати неминучий занепад західної єдності, рішучості, стійкості. Але всі факти говорять про інше, як ми бачимо сьогодні. Європейські країни щодня роблять нові заяви про допомогу в галузі безпеки. Європейський Союз зібрався не місяць тому, а тиждень тому, щоб оголосити про новий пакет далекосяжних санкцій, включаючи енергетичні».

Також він запевнив, що цю позицію підтримують і країни G7 та НАТО.

«Думка про те, що є якісь ознаки розколу, поділу чи роз’єднаності, я думаю, спростовується тим, що ми бачимо насправді. І я думаю, що і G7, і НАТО будуть дуже вражаючим прикладом сили та рішучості», – сказав радник президента США.

Він також нагадав, що США зі свого бюджету виділили для України 40 млрд. доларів. Також він висловив стурбованість діями російської армії в Україні.

«Ми стурбовані кожним актом агресії росіян, кожним сантиметром української території, на яку вони сідають, яку руйнують, бомблять, знищують як у районах, де вони пересуваються по землі, так і в районах, на які вони скидають ракети здалеку. Ось чому ми так віддані наданню українцям необхідного обладнання та інструментів, щоб вони могли протистояти російським наступам там, де вони можуть їх відтіснити», – наголосив він.

Нагадаємо, США надали Україні 1 млрд доларів прямої фінансової підтримки.