«Рамштайн-3»: вертольоти зі Словаччини, артилерія з Канади, РСЗВ з Німеччини

0
206

Третя зустріч у форматі «Рамштайн» показала єдність НАТО і готовність надавати більше зброї для боротьби за свободу і незалежність. Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter.

Як повідомив Міністр оборони України, за підсумками зустрічі буде поставлено більше озброєння Україні: це 155-мм гармати, HIMARS, Harpoons та інші, вертольоти зі Словаччини, артилерія з Канади, Польщі та Нідерландів, РСЗВ з Німеччини. І дещо ще.

«Україна боротиметься за свободу і незалежність. Наші партнери продовжать підтримувати Україну. НАТО має найбільшу єдність у своїй історії. Україна переможе», — запевнив Олексій Резніков.

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III також виступив на зустрічі «Контактної групи з оборони України» в Брюсселі, Бельгія. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Як інформує «Голос Америки», міністр оборони США Ллойд Остін та генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, на спільній прес-конференції 15 червня повідомили, що за кілька тижнів українці матимуть підготовлену потужну ракетну артилерію дальньої дії в бою. За словами генерала Марка Міллі, до кінця цього місяця союзники поставлять до України системи HIMARS, боєприпаси та навчені команди для застосування цих систем.

«Ми продовжуватимемо рушити небо і землю, щоб надати українцям необхідні спроможності», — зазначив у свою чергу глава Пентагону Ллойд Остін. «Поле бою динамічне. І з часом ці потреби змінюють. Українці визначилися, що наразі ці потреби полягають у системах вогню більшої дальності, бронетехніці та протиповітряних засобах середньої дальності, а також у гаубицях окремо від систем HIMARS. Тому ми зосереджуємося на їхніх нинішніх потребах, а також на найближчій перспективі, заглядаючи на кілька тижнів і місяців наперед», — сказав Ллойд Остін.

Серед важливих оголошень щодо збройної допомоги Україні, озвучених в середу, Остін насамперед вказав на оголошення президентом США Джо Байденом нового пакета оборонної допомоги обсягом один мільярд доларів. Цей пакет стане 12-ю партією зброї, яку США спрямують до України зі своїх запасів, оголосив Остін під час прес-конференції в Брюсселі в середу.

До нового пакета ввійдуть боєприпаси для MLRS, додаткові 18 гаубиць-777, тактичні машини для їх перевезення, 36 000 раундів 155-мм боєприпасів, а також 650 млн доларів коштів Ініціативи сприяння безпеці України, що надасть Україні можливість захищатись з використанням ще двох систем берегового захисту «Гарпун» та тисячі приладів радіо і нічного бачення, інших оптичних приладів, повідомляє «Голос Америки».

Важлива інформація надійшла і від інших союзників. Так, Німеччина оголосила про надання трьох систем MLRS та боєприпасів, Словаччина — про передачу значної кількості гелікоптерів Мі та необхідних ракет. Нову артилерію надають і Канада, Польща та Нідерланди. Ллойд Остін також відзначив співпрацю з Великою Британією та Німеччиною над створенням української системи дальнього вогню на основі HIMARS.
Наразі майже 50 країн об’єдналося в Контактну групу щодо оборони України. Це вказує не лише та те, «як нажахало і гальванізувало світ неспровоковане і невиправдане вторгнення Росії до України», а й на «світове захоплення стійкістю і героїзмом українського народу», — зазначив Остін.

Міністр оборони Олексій Резніков, підсумовуючи результати «Рамштайну-3», написав у Твіттері: «Україна продовжить боротьбу за Свободу та Незалежність; наші партнери й надалі підтримуватимуть Україну; НАТО має найбільшу єдність у своїй історії; Україна переможе». Він також звернув увагу, що до «клубу» приєдналися Грузія, Молдова та Еквадор. Олексій Резніков запевнив, що ЗСУ «готові використовувати свої нові інструменти проти злих сил».

Міністр оборони України Олексій Резніков під час третього засідання «Рамштайн» зустрівся зі своїми колегами — Федеральним Міністром оборони Німеччини Крістін Ламбрехт та Міністром оборони Королівства Нідерландів Кайсою Оллонгрен.

Про це Олексій Резніков написав у Twitter. Він зазначив, що цінує участь цих країн на засіданні «Рамштайн-3» та вірить, що подальше співробітництво матиме позитивний результат.

«Я мав робочий сніданок з моїми гарними друзями — Федеральним Міністром оборони Німеччини Крістін Ламбрехт та Міністром оборони Королівства Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Я високо ціную участь Німеччини та Нідерландів на зустрічі «Рамштайн». Я бачу реальний прогрес у нашій співпраці і вірю, що незабаром вона принесе свої плоди. Україна отримає все необхідне для перемоги», — написав Міністр оборони України.

Під час зустрічі Олексій Резніков подарував колегам символічну футболку з написом From Ukraine with NLAW від «Авіація Галичини».