HIMARS вже в Україні

0
178

Глава Міноборони анонсував спекотне літо для російських окупантів.

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що реактивні системи залпового вогню HIMARS вже прибули в Україну зі США. Про це він розповів на своїй сторінці у Твіттер.

“HIMARS прибув в Україну. Дякую моєму американському колезі та другу Ллойду Остіну за ці потужні інструменти! Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для деяких з них”, – прокоментував міністр.

Чому вони цінні?

Незабаром чотири пускові установки знаменитої американської артилерійської ракетної системи M142 HIMARS почнуть виконувати бойові завдання на фронті проти Росії, яка напала на Україну. Чого ж нам очікувати від роботи цих систем і чому їхньої появи на полі бою так боїться російський ворог?

Система HIMARS сумісна з найновішими високоточними боєприпасами з дальністю стрільби від 15 до 499 км. Вона може вести вогонь усім набором боєприпасів реактивної системи залпового вогню (РСЗВ): керованими реактивними системами залпового вогню збільшеної дальності (ER GMLRS), GMLRS, високоточними ударними ракетами (PrSM) та армійськими тактичними ракетними системами (ATACMS).

У випадку з Україною нашій країні нададуть ракети, здатні вражати російські цілі на відстані до 80 км з унікальною точністю.

З невеликим екіпажем HIMARS може замінити відпрацьовану секцію ракет і завантажити нову за лічені хвилини, самостійно. Екіпаж лише має бути правильно підготовлено, чим і займалися американські інструктори з нашими військовими у Європі.

HIMARS дадуть українським військам можливість завдавати ударів далі за лінію фронту з відстані, куди практично не добиватиме російська далекобійна зброя. При дальності стрільби близько 80 км це виводить HIMARS із зони досяжності російської артилерії, тоді як російські батареї перебувають під загрозою.

Ракети з GPS-наведенням, якими стріляють HIMARS, мають дальність ураження приблизно вдвічі більшу, ніж у гаубиць M777, які США нещодавно поставили українським військам.

Система об’єктивно загрожуватиме російським складам постачання глибоко в тилу ворога.

Більшість аналітиків схиляються до думки, що HIMARS стануть «переломним моментом» у визвольній війні України проти Росії, яка напала на неї.

Заступниця міністра обороні Ганна Маляр пояснила, що отримання Україною зброї від Заходу – “це результат кропіткої та системної роботи”, тому відомство закликає не поширювати інформацію по цій темі. Також у Міноборони попередили, що інформація про звільнення чи втрату населеного пункту, надана до завершення операції, вважається некоректною.

Нагадаємо, 1 червня Сполучені Штати Америки взяли на себе зобов’язання надати Україні ракетні системи високої мобільності HIMARS та боєприпаси. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України.

«Міністерство оборони США офіційно повідомляє, що 1 червня Сполучені Штати Америки взяли на себе зобов’язання надати Україні ракетні системи високої мобільності HIMARS та боєприпаси. ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу США», – йдеться у повідомленні.