У ЛОС-АНДЖЕЛЕСІ РОЗДАЛИ «ОСКАРИ»

0
252

У Лос-Анджелесі відбулася 84-та церемонія вручення найпрестижнішої американської кінопремії — «Оскар»(докладний фоторепортаж читайте на сторінках  №34, 36, 38 – ред.). Чорно-білий німий фільм «Артист» французького режисера Мішеля Хазанавічус названий найкращим фільмом 2011 року.
Під час 84-ї церемонії вручення «Оскара» стрічка «Артист» французького режисера Мішеля Хазанавічуса визнана кращим фільмом. Ця перемога стала для фільму п’ятою з 10 номінацій.
Стрічка оповідає про події кінця 1920-х років. Головний герой — популярний актор німого кіно Джордж Валентайн, який не сприймає ідею переходу Голлівуду на зйомки фільмів з «живою» озвучкою.
Всього цього року у даній номінації було представлено дев’ять фільмів: «Артист», «Бойовий кінь», «Дерево життя», «Моторошно голосно і вкрай близько», «Опівночі у Парижі», «Нащадки», «Прислуга», «Хранитель часу», «Людина, яка змінила все».
У 2011 році статуетку отримав фільм «Король каже!» режисера Тома Хупера.
Жан Дюжарден отримав «Оскара» у номінації Кращий актор за роботу у фільмі «Артист», четверта нагорода фільму з 10 номінацій.
На звання кращого режисера у 2012 році претендували Олександр Пейн («Нащадки»), Вуді Аллен («Північ у Парижі»), Мартін Скорсезе («Хранитель часу»), М.Хазанавічус («Артист»), Терренс Малік («Дерево життя»). У 2011 році премія у цій номінації була присуджена Тому Хуперу за фільм «Король каже!».
Кращою жіночою роллю кіноакадемія визнала роботу Меріл Стріп у фільмі «Залізна леді». Серед сценаристів переможцем «Оскара» став Вуді Аллен з фільмом «Опівночі у Парижі».
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»