Цинічна спроба Росії виправдати вторгнення в Україну

0
113

Більш ніж 50 держав-членів ООН засудили брехню Росії про війну в Україні та спроби виправдати вторгнення, 45 держав та Європейський Союз у зв’язку з цим випустили спільну заяву.

«Ми засуджуємо Росію за чергове зловживання своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації. Ми відкидаємо безперервні спроби Росії спотворити історію у своїх політичних цілях і просувати вкрай шкідливі помилкові наративи та дезінформацію про сусідні країни, зокрема шляхом навішування ярликів на інших як на «неофашистів» та «неонацистів» без реальних підстав. Питання зростання глобального неонацизму та антисемітизму заслуговують на змістовне і конструктивне обговорення. Ми шкодуємо про те, що сьогодні Росія не хотіла цього і неодноразово проводила подібні зустрічі на одну і ту ж тему», – йдеться у заяві.

РФ ініціювала неформальну зустріч у Раді безпеки ООН, де поширювала дезінформацію.

«Це ще одна цинічна та прозора спроба Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне та незаконне вторгнення в Україну», – прокоментували автори заяви.

Вони також наголосили, що зустріч є ще однією навмисною спробою Росії відвернути увагу міжнародного співтовариства від кричущих порушень Росією Статуту ООН та інших норм міжнародного права, включаючи порушення нею міжнародних норм у галузі прав людини в Росії, що продовжуються, і нестримні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права в Україні.

Країни підтвердили, що підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що сягають її територіальних вод.

«Ми знову звертаємося до Росії із закликом припинити ворожі дезінформацій ні кампанії проти України, покласти край жорстокій і навмисній агресивній війні і негайно, повністю і беззастережно вивести свої сили та техніку з території України. Ми і надалі підтримуватимемо міжнародний мир і безпеку, а також захищатимемо права людини та основні свободи, включно із свободою вираження думок та верховенством закону, і ми продовжимо засуджувати нацизм, неонацизм, антисемітизм, антициганський расизм та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості», – резюмували у заяві.

Частково позицію агресора прийняли лише Білорусь, Сирія та Венесуела, зосередившися на розвитку нацистських рухів по всьому світу.

Слід зазначити, що напередодні українська делегація надіслала країнам-учасникам засідання дослідження Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, яке доводить, що між сучасним російським фашизмом (рашизмом) та німецьким нацизмом багато спільного. Фахівці підтверджують, що розквіт нацизму у РФ передбачає такі ознаки: етатизм, реваншизм та переписування історії, закріплення традиційних гендерних ролей, засади інформаційної війни, принципи однопартійності, культу особистості, ігнорування міжнародного права, тотальний контроль над усіма сферами життя, символіка, геноцид інших народів. На думку дослідників, у контексті ведення війни Росія керується такими принципами: мілітаризація суспільства, агресивна загарбницька політика, прагнення до «бліцкрігів» (блискавичних переможних війн), неспроможність адекватно оцінювати свої сили, підготовка п’ятої колони в інших країнах, проведення референдумів для «узаконення» загарбницьких дій, створення фейкових приводів для війни, знецінення життя власних громадян, використання дітей та юнацтва в тоталітарних практиках.