Конгрес США заклав у бюджет на 2023 рік $1 млрд безпекової допомоги Україні

0
114

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет на 2023 фінансовий рік у розмірі $839 млрд. З них $1 млрд, в рамках Ініціативи щодо забезпечення безпеки, буде виділено Україні. Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

«Після вступу в силу закон має бути ухвалено Сенатом та підписано Президентом США. Сенат може узгодити його найближчим часом», – зазначив Андрій Єрмак.

Законопроєкт також передбачає боротьбу з залежністю від російської енергетики, яка вимагає від усіх основних операційних баз у зоні відповідальності Європейського командування США ухвалення планів щодо зменшення такої залежності. Він ставить перед Міністерством оборони США завдання припинити використання російських енергоносіїв в повному обсязі.

Згідно з документом Генеральний інспектор має здійснювати нагляд за використанням допомоги Україні, а також звітувати перед Конгресом кожні 6 місяців. Закладена необхідність щоквартальних брифінгів щодо зусиль із поповнення та відновлення запасів тактичних ракет, наданих Україні США, союзниками та партнерами.

Також є вимога щодо звітувань про російські звірства в Україні, операції, пов’язані з російськими «фільтраційними таборами», і загрози, спричинені глобальною кризою продовольчої безпеки.

США готують оборонний бюджет з додатковою допомогою для України. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зведенні.

За його словами, зокрема, йдеться і про розширення можливостей нашої військової авіації. Ця та інша американська допомога для нашої держави значно посилить наш оборонний потенціал. Це важливо.

«Хочу ще раз висловити вдячність американському народу, Президенту Байдену, Конгресу США за всю ту підтримку, яку ми одержуємо. До речі, тільки за останні два тижні в український бюджет було перераховано 3 млрд доларів від Сполучених Штатів Америки, і це дає нам змогу забезпечувати сьогодні поточні соціальні потреби українців. Америка справді є лідером у глобальному захисті свободи», – підкреслив Володимир Зеленський.