Росія є спонсором тероризму

0
65

Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, в якій закликає Держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити Росію державою-спонсором тероризму, так як вона є спонсором тероризму в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели «до загибелі незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей».

Резолюція розміщена на сайті Сенату США.

«Збройні сили російської федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні», – йдеться в резолюції.

Аналогічний захід було представлено у Палаті представників, де спікер Ненсі Пелосі, як очікується, буде рішучим прихильником її ухвалення. Проте право призначати державу-спонсором тероризму належить Державному департаменту.

Спікер Парламенту України зауважив, що чим швидше США ухвалять цей статус для РФ, «тим сильніше ми наблизимо нашу спільну перемогу».

Про це повідомляє Верховна Рада України.

«Статус «держава-спонсор тероризму» закріплений у законодавстві Сполучених Штатів Америки, тому важливо, щоби саме США визнали Росію такою», — наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Руслан Стефанчук нагадав, що Верховна Рада України ще третього травня звернулася до Палати представників та Сенату Конгресу США із закликом визнати Росію державою-спонсором тероризму.

«Цьому передувало наше спілкування зі Спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі. Саме у такий спосіб Україна дала свій пас із боку Парламенту, щоби таке рішення було ухвалено. Знаю, що воно підтримується й на інших рівнях», — зазначив він, додавши, що Ненсі Пелосі заявила, що «вони готові одноосібно, тобто на рівні Конгресу, впровадити такий статус стосовно росії».

«Це рішення важливе не лише для України, а й для всього світу загалом, тому що країна, яка отримала такий статус, стає остаточно вигнанцем — з нею вже ніхто не має справ, тому що розуміється, що всі угоди сприяють найвищому злу, яким є тероризм», — акцентував Руслан Стефанчук.

Окрім того, Голова Верховної Ради України звернув увагу, що «держава-терорист» та «держава-спонсор тероризму» юридично є двома різними статусами: «Спонсор тероризму — це конкретна юридична категорія, і держав, які мають такий статус, — дуже небагато у світі. Тому визнання Росії саме державою-спонсором тероризму накладає на неї максимальну кількість заборон та обмежень у світі, адже визнається, що ця держава за рахунок своїх коштів фінансує тероризм як явище у світі, який втілюється збройними силами, котрі, власне, є терористами».