США спростували заяви РФ про знищення HIMARS в Україні

0
335

Міністерство оборони США спростувало заяви окупантів про нібито знищення шести американських ракетних систем HIMARS.

Про це заявив речник Пентагону Тодд Бріссіл, коментуючи відповідні заяви міністра оборони Росії Сергія Шойгу, передає Reuters.

«Ми знаємо про ці останні заяви міністра Шойгу, і вони знову явно неправдиві», — сказав речник американського оборонного відомства.

Натомість Тодд Бріссіл підкреслив, що ЗСУ використовують поставлені США та союзниками РСЗВ «з нищівною точністю та ефективністю».

1 серпня Міністр оборони Олексій Резніков повідомив про надходження в Україну ще 4 додаткових систем HIMARS, і таким чином їхнє загальне число сягнуло 16 пускових установок. ЗСУ ефективно використовують цей тип озброєння для знищення складів амуніції та логістичних маршрутів окупаційних військ. Пропагандисти від Міноборони РФ неодноразово заявляли про нібито знищення цих систем, при цьому не надаючи жодних доказів.

Міністр оборони України Олексій Резніков обговорив з Міністром оборони США Ллойдом Джеймсом Остіним III ситуацію на ключових напрямках оборони, а також поточні потреби України в безпековій допомозі.

Про це очільник оборонного відомства повідомив у Твіттер.

«Обговорили з Міністром оборони США майбутній пакет безпекової допомоги – він буде відповідати нашим потребам. Новий аташе з питань оборони США, який прибув до Києва, сприятиме підвищенню рівня довіри між ЗС України та ЗС США у сфері оборони та безпеки», – додав Олексій Резніков.

Своєю чергою глава Пентагону наголосив про підтримку України у війні проти Росії та виділенні додаткової допомоги  у розмірі 550 мільйонів доларів, анонсованої США на початку тижня.

Зазначається, що лідери зобов’язалися підтримувати тісні контакти та сприяти подальшій взаємодії.

Також відбулася спільна телефонна розмова з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі та Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі та командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером Каволі. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний.

«Високо ціную їхню підтримку і фахову оцінку наших дій та планів. Взаємна довіра і професійний діалог складають надійний фундамент військового співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки. Глибоко вдячний всьому Американському народу за надану допомогу»! – підкреслив Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний.