Марк Хертлінг пояснив, яку користь Україні може принести наступ на Харківщині

0
220

Експерти кажуть, що українська операція в Харківській області «опортуністична», але корисна.

Армія України «чудово провела» дводенну бронетанкову атаку в Харківській області, яка може принести довгострокову користь. Про це сказав генерал Армії США у відставці Марк Хертлінг.

Останні кілька днів українські війська в Харкові активно відвойовували сусідні міста, що потенційно може поставити російські сили в скрутне становище на тлі скорочення їхніх можливостей і початку українського наступу на півдні України. Про це пише Newsweek.

«Україна повернула контроль над ключовими територіями, що вплине на російські лінії забезпечення. Додаткова користь полягає в тому, що це виснажить російські підрозділи і погіршить російську мораль загалом», – пояснив генерал Хертлінг.

Кілька днів тому директор Центру військово-морських аналізів (CNA) з досліджень Росії Майкл Кофман вказав на те, що українська армія постійно обстрілює мости і переправи через Дніпро. Таким чином, втрачаються канали забезпечення російських військ. А їхні позиції стають «непридатними для утримання». Тож, на його думку, це може підштовхнути їх до відступу через річку.

«Щоб надати наступу певного контексту, на більшій частині лінії фронту українські сили почали проводити локальні атаки, зокрема в Харківській області і на Донбасі. Ці локальні ініціативи – це, можливо, спроба скористатися тим, що Росія втрачає імпульс», – пояснив Кофман.

Українські атаки в Харківській області, які почалися у вівторок, змусили російські сили відступити за річку Сіверський Донець і Середня Балаклія, – зауважили в «Інституті дослідження війни» (ISW). Також українські сили, «швидше за все», повернули контроль над Вербівкою, яка розташована за менш ніж три кілометри від міста Балаклія. Супутникові знімки також виявили рух українських піхотинців на сході від Вербівки. В ISW також вважають, що в кінці серпня російські війська відступили з сіл Байрак і Нова Гусарівка, розташованих на правому березі Сіверського Дінця.

«Російське переспрямування сил з Харківської області і сходу України на південь, швидше за все, створює можливості для українських атак. Тож українські атаки в Харківській області були здебільшого опортуністичною спробою», – зауважили в ISW.

Військові вклинилися в оборону противника на глибину до 50 км.

Українські захисники тим часом звільнили понад 20 населених пунктів на харківському напрямку, заявив начальникк Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

“В рамках проведення оборонної операції на харківському напрямку з метою відновлення втрачених територій з початку тижня ЗСУ у взаємодії з підрозділами Національної гвардії, іншими силовими структурами, ведуть активні дії на визначених напрямках. На даний час військові вклинилися в оборону противника на глибину до 50 км. Тривають фільтраційні дії в низці населених пунктів”, – наголосив Громов.

Командування ЗСУ майстерно використало техніку тактичної несподіванки та провело раптовий, «опортуністичний, але дуже ефективний» контрнаступ на Харківщині, вміло скориставшись передислокацією росіянами основних сил на південь.