«Новий пакет допомоги США — ще один крок до перемоги добра над злом»

0
45

Міністерство оборони США офіційно оголосило про виділення близько 400 мільйонів доларів додаткової допомоги Україні в галузі безпеки в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), про що розповіла заступниця речника Пентагону Сабріна Сінг.

Цей пакет заходів у рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні підкреслює постійну відданість США підтримці України шляхом задоволення її найнагальніших потреб, а також зміцнення спроможності Збройних Сил України захищати свій суверенітет у довгостроковій перспективі.

На відміну від Президентського Делегування Повноважень для вивільнення зброї та обладнання США, яке Міністерство оборони продовжувало використовувати для доставки обладнання в Україну із запасів Міністерства оборони історичними темпами, USAI є органом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують потенціал у промисловості. Це оголошення є початком процесу укладання контрактів для надання додаткових пріоритетних можливостей Україні.

Можливості складаються з:

  • Фінансування модернізації ракет протиповітряної оборони HAWK для включення в майбутні пакети президентських вивільнень;
  • 45 оновлених танків Т-72Б із вдосконаленою оптикою, засобами зв’язку та бронюванням;
  • 1100 тактичних безпілотних літальних комплексів Phoenix Ghost;
  • 40 броньованих річкових катерів;
  • Фінансування модернізації 250 броньованих машин безпеки M1117;
  • Тактичні захищені системи зв’язку та системи спостереження; і
  • Фінансування навчання, обслуговування та підтримки.

Загалом Сполучені Штати виділили понад 18,9 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 21 мільярд доларів на безпекову допомогу Україні та понад 18,2 мільярди доларів з початку неспровокованого та жорстокого вторгнення росії 24 лютого.

Через Президентське Делегування Повноважень та Ініціативу сприяння безпеці в Україні Міністерство оборони США продовжує працювати з Україною, щоб задовольнити її невідкладні та довгострокові потреби у безпековій допомозі.

Враховуючи невпинні та жорстокі повітряні атаки Росії на українську цивільну критичну інфраструктуру, додаткові засоби протиповітряної оборони є критично важливими. Фінансування модернізації ракет HAWK доповнить нещодавнє зобов’язання Іспанії допомогти Україні пусковими установками HAWK  протистояти цій загрозі.

Капітально відремонтовані танки Т-72Б, які входять до цього пакету, є частиною тристоронньої скоординованої роботи з Нідерландами та Чеською Республікою. Разом зі Сполученими Штатами Нідерланди нададуть 45 додаткових танків Т-72Б за підтримки Міністерства оборони Чехії та у співпраці з чеською промисловістю.

Разом із нашими союзниками та партнерами наші зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно укріплюючи міцність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу.

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав новий пакет допомоги США у сфері безпеки вартістю 400 мільйонів доларів «ще одним кроком до перемоги добра над злом та інвестицією в безпечне ХХІ століття».

«Кожна система ППО врятує десятки життів. Кожен танк знищить сотні загарбників», — написав Олексій Резніков у твіттері.

У своєму дописі він також подякував за допомогу Президенту США, Міністру оборони США та народу Сполучених Штатів Америки.

«Ми щиро вдячні Нідерландам, США та Чехії за надання значної та вкрай необхідної підтримки — 90 танків Т-72», — про це написав у своєму твіттері Президент України Володимир Зеленський.

Він зазначив, що Збройні Сили України «рухаються вперед і потребують цієї техніки».

«Ми цінуємо допомогу партнерів. Разом ми на захисті свободи та демократії!» — додав Володимир Зеленський.

10 листопада США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні

За словами радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана, це «важливий внесок у протиповітряну оборону України». Про це повідомляє Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Зокрема, до нового пакету увійшли ракети для систем ППО Hawk, а також зенітні ракетні комплекси Avenger, озброєні ракетами «Stinger».

До речі, Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну в низці сфер: чи то допомога в галузі безпеки, економічна допомога, чи допомога з прав людини, незалежно від результатів виборів в США. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Підтримка України Сполученими Штатами буде непохитною. Це те, у що ми віримо, і саме так ми бачимо це в майбутньому», — наголосила Карін Жан-П’єр.

У США 8 листопада відбулися проміжні вибори до конгресу. У палаті представників боротьба за всі 435 місць, у сенаті — за 35 зі 100.