ОХ, ЦЯ ПРИМХЛИВА МОДА…

0
552

moda1_270Мода – річ нестійка і вередлива. Хоч і побутує думка: модно те, що тобі пасує, все-таки переважна більшість старається стежити за світовими тенденціями, аби знати, що ж цікавого можна обрати для себе цього сезону, як модно наряджатися цієї зими, щоб не загубитися серед натовпу та з допомогою вбрання випроменити власну неповторність.

Модні тенденції світових подіумів диктують нам, як одягатися, але стиль, як і імідж — у кожного свій. І кому ж, як не нам знати, що найкраще доповнює образ. Пройдемося по крамницях? Пошукаємо собі обновку, адже недавно в Чикаго відкрився салон “Di Mare”, який створений спеціально для жінок. Окрім красивого й модного одягу, тут можна зробити стильну зачіску, неповторний манікюр, педикюр, професійний макіяж, будь-який масаж і багато-багато інших послуг та витребеньок. “Di Mare” знаходиться за адресою: 7441 W. Irving Park Rd. Chicago, IL 60634. Сюди чимчикують як поважні жінки, так і юні дівчата, аби, подбавши про себе, виглядати вишукано, модно, а значить, бути поміченими протилежною статтю.

moda2_270Салон вражає інтер’єром, дизайном. Кришталеві люстри, антикварний тон, дзеркала і колони, пастельні барви – все це дає відчуття, що ви перенеслись на початок минулого сторіччя. Власниця “Di Mare” Дорота Янік, створивши салон, завше рада допомогти відвідувачкам підібрати і відшукати свій стиль, причому незалежно від віку, фігури.

До речі, Дорота Янік вже багато років приємно вражає своїми театральними показами мод, відволікаючи нас од буденності, створюючи атмосферу свята. Адже кожна з нас, жінок, уявляє себе в ролі Попелюшки, що потрапила на королівський бал. Модельні колекції Дороти Янік понад п’ятдесят разів демонструвались у Чикаго. Ними можна було милуватись й з обкладинок глянцевих журналів. А ще господиня салону є вельми хлібосольною, цікавою співбесідницею.

О.М.: Пані Дорото, що спонукало Вас зайнятись модельним бізнесом?

Д.Я.: Життя у великому місті, а над усе у такому великому й урбанізованому як Чикаго, змушує людей прагнути бути кращими від інших, відрізнятися стилем життя, захопленнями, манерою поведінки, вдачами, смаками. Мегаполіс накладає познаку на все, що в ньому відбувається. При всьому різноманітті мешканців багатомільйонного міста, у них багато спільного. Наприклад, бажання виділитися та проявити індивідуальність, позаяк у місті існує ризик бути схожим на інших й загубитися у натовпі.

О.М.: Торішнього грудня ми мали неабияке задоволення бачити показ мод на забаві, яку зорганізувала газета «Українське Слово». Ви, направду, подарували усім дивне відчуття, немовби ми побували у Франції.

Д.Я.: Дякую за комплімент. Мода – це дзеркало реальності, яка нас оточує. Але мені є близькою мода минулих віків; додавши трохи ірреальності і театральності, можу сформувати образ дуже відважної і стильної жінки. Адже сучасниці ще більше беруть на себе обов’язків, відтак у життєвій веремії часто-густо забувають про себе. І дарма: жінки – це квіти модерного світу, а тому, бодай на хвильку, мусять відчути себе справдешніми дамами.

О.М.: Яким, на Вашу думку, має бути дизайн сучасного одягу?

Д.Я.: Дизайн одягу – це вид творчої діяльності, спрямований на прогнозування та пошук модних тенденцій в одязі, створення стилю та іміджу на основі відображення всіх змін, що відбуваються в суспільстві, передбачення завтрашнього ринку моди. В основу сучасної моделі фахівця закладений принцип формування нового типу дизайнера-універсала, сутність якого полягає у здатності адаптувати фахівця до різноманітних проявів тенденцій моди. Реалізація творчих задумів у створені індивідуальних виробів та масових колекцій одягу відбувається на основі засвоєння світового та вітчизняного досвіду, відтворення культурних стратегій формоутворення, а також на основі творчого пошуку в царині сучасних модних інновацій. Сучасний дизайн несе в собі імідж автора, і насамперед образ його уявлень про світ, порядок, цінності, що потребує високого концептуального мислення, володіння основами теорії, історії, методики і практики дизайну.

О.М.:  У вашому стилі завжди можна помітити капелюшки…

Д.Я.: Капелюх для мене – символ жіночності й елегантності, він переносить в епоху середньовічної Франції. Тоді капелюшок вважали елементом розкоші. В ХІХ сторіччі навіть казали: „Якщо мадам без капелюшка – значить, це не мадам”. Правильно підібраний капелюшок може кардинально змінити стиль та образ, прикрасити будь-який типаж обличчя.

О.М.:  Недарма французи й нині кажуть: „Жінка без капелюшка – як Ейфелева вежа без наконечника”. А Софі Лорен якось сказала: „Я відчуваю слабкість до капелюшків. Вони елегантні та ексцентричні, забавні та драматичні. Жінку в капелюшку забути неможливо”. Як вибрати свій капелюшик?

Д.Я.: Відповідь на це запитання почнемо з аксіоми: існує два важливих поняття: імідж та стиль. Імідж – ваша візитна картка, спроба викликати певне враження в оточуючих людей. Стиль – це ваша сутність, ваше внутрішнє „я”. Ще Ремарк говорив: „Капелюшок, який тобі личить, слугує більшим моральним захистом, аніж повний збірник законів”.

Стильна жінка не просто одягається зі смаком, їй насправді підходить все, що вона носить, одяг та аксесуари дивляться на ній органічно та довершено, як-то кажуть, ні відняти, ні додати. Це є гармонія зовнішнього і внутрішнього, відповідність іміджу стилю.

Якщо виникають сумніви у правильному виборі стилю капелюшка, спробуйте порівняти свій імідж з характеристикою основних стилів у одязі. Головне: відчуття міри. Ви і тільки ви повинні дати визначення своєму стилю: дівчинка-підліток, жінка-вамп, світська левиця, скромна красуня? Капелюшок одним своїм вигином зробить з вас кого завгодно – важливо лише, щоб обрана роль подобалась вам! Мені, приміром, до вподоби класичний стиль, зокрема імпонує Chanel.

О.М.: Мода – це означає виглядати стильно, красиво та бездоганно. Які колекцій ми б змогли знайти у Вашому салоні?

moda3_277Д.Я: Мода – це стан душі, який потрібно підтримувати, щоб відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації. Відкриваючи власний салон, прагнула допомогти жінкам. Шоб кожна з них могла щось для себе придбати незалежно від віку і стилю, а головне, недорого, але при цьому відчувала себе неповторною. У моєму салоні є італійські, французькі колекції, а ще з Нью-Йорку, твори інших знаних модельєрів і кутюр’є, в асортименті великий вибір біжутерії з натурального каменю та ще багато-багато інших витребеньок, які допоможуть жінкам бути незрівнянними й  (сміється – прим. О. М.) виглядати майже вісімнадцятирічними.

О.М.:  Сподіваюсь, пані Дорото, ми ще не раз на шпальтах «Українського Слова» поговоримо про сучасні тенденції світу моди?

Д.Я.: Аякже. Насамкінець хочу кілька слів сказати про передноворічну вечірку, зорганізовану «Українським Словом». Була вражена атмосферою свята у ресторані «Живаго», а з бурхливих оплесків зрозуміла, що мій творчий доробок сприйняли якнайкраще. Буду рада бачити читачів газети у власному салоні – салоні Дороти Янік (Di Mare Salon Fashion & Spa,7441 W. Irving Park Rd., Chicago IL 60634), заходьте, телефонуйте: 773-625-6275.

Ореста МИХАШУЛА,
«Українське Слово»