Україна може отримати системи протиповітряної оборони Patriot

0
71

США спільно із союзниками вивчають всі варіанти убезпечення України від російських ракетних атак.

США розглядають можливість відправки в Україну системи протиракетної оборони Patriot  для посилення протиповітряної оборони проти атак Росії. Про це заявив журналістам високопоставлений чиновник з питань оборони США, повідомляє CNN.

«Ми вивчаємо усі можливості. Це — один із засобів протиповітряної оборони, який також розглядається», — сказав він, відповідаючи на запитання, чи розглядають США можливість надсилання систем Patriot саме в Україну.

Спікер також наголосив, що протиповітряна оборона наразі є головним пріоритетом для США. За словами посадовця, США наразі розглядають всі варіанти, які можуть допомогти Україні протистояти російським атакам.

«Ми аналізуємо, що можемо зробити ми, що можуть зробити наші союзники та партнери. І шукаємо всі потенційно корисні варіанти», —  додав він.

Україні для посилення ППО вкрай важливо отримати саме комплекси Patriot, адже вони здатні збивати цілі на великій відстані. До того ж кілька одиниць таких систем дозволили б закрити доволі велику територію.

Наразі Німеччина проводить переговори з союзниками щодо спрямування комплексів протиповітряної оборони Patriot, передача яких планувалася Польщі, безпосередньо в Україну у відповідь на прохання Варшави.