ЗАМІСТЬ ВЕЛИКОДНИХ ПИСАНОК…ФАРБОВАНІ КУРЧАТА

0
1107

Напередодні Великодня у США вирують дискусії: чи варто купувати і продавати кольорових курчат.
У США замість святкових яєць можна купити кольорових курчат найнезвичніших кольорів: від помаранчевого і фіолетового до флюорисцентного.
Розвага з перефарбуванням курчат була популярною сезонною особливістю впродовж століть в Америці, але потім її почали забороняти
Приблизно у половині штатів у США практика перефарбовування тварин є незаконною, але, наприклад, у Флориді нещодавно була скасована 45-річна заборона на такий «тюнінг», і це викликало гнів захисників тварин.
Щоб одержати кольорових курчат, барвники вводять у яйця на 18 день інкубаційного періоду. У яйце через маленький отвір вводиться харчовий барвник. Потім дірка заліплюється воском і яйце повертається назад до інкубатору.
Відтак пташеня вилуплюється вже перефарбованим у незвичний колір.
Колір зберігається лише кілька тижнів: він зникає по мірі того, як курчата ростуть, і їхнє пір’я набуває нормального кольору.
Але чимало людей наполягають, що такі новації перетворюють живих пташок на святкову іграшку, яка скоро стає непотрібною. Захисники тварин додають, що таке перефарбовування є для птахів є стресовим.
Фермери зазначають, що якщо фарба не токсична, здоров’ю курчати нічого не загрожує. А після того, як курча набридло дітям, його можна повернути назад у крамницю.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
Флорида,
 «Українське Слово»