Телефонна розмова Джозефа Байдена з Володимиром Зеленським

0
178

12 грудня 2022 року Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом.

Глава держави висловив подяку американському колезі за черговий пакет оборонної допомоги, анонсований минулої п’ятниці, а також за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, лідерство в консолідації міжнародних зусиль у протидії російській агресії.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна прагне досягти миру, та відзначив важливість консолідації міжнародних зусиль для досягнення цієї мети. Саме задля цього під час саміту G20 Президент України представив формулу миру, яка передбачає десять критично важливих кроків, реалізація яких дасть змогу припинити війну.

Президент України окреслив бачення української сторони щодо подальшої роботи в цьому важливому напрямі та виступив з ініціативою скликання Глобального саміту миру.

Володимир Зеленський висловив подяку за безпрецедентну оборонну та фінансову допомогу, яку США надають Україні. Вона не лише сприяє досягненню успіху на полі бою, а й підтримує стабільність української економіки.

Глава держави поінформував про наслідки російського ракетного терору, у результаті якого знищено близько 50% української енергетичної інфраструктури.

У цьому контексті Президент відзначив допомогу, яку надають Сполучені Штати для відновлення енергосистеми України. Володимир Зеленський висловив сподівання на поглиблення співпраці в цій сфері.

Глава держави також наголосив на важливості формування ефективної протиповітряної оборони. Володимир Зеленський закликав Президента Джозефа Байдена зробити все можливе, щоб допомогти захистити мирне населення України та її критичну інфраструктуру. Це особливо важливо саме зараз, коли в Україні розпочався зимовий період.

Володимир Зеленський подякував лідеру США за підтвердження готовності підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно, а також за чітку та послідовну відданість Сполучених Штатів принципам суверенітету й територіальної цілісності нашої держави в міжнародно визнаних кордонах.

Міністр оборони США Ллойд Остін, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк А. Міллі та радник з національної безпеки Джейк Салліван поспілкувалися з Міністром оборони України Олексієм Резніковим, Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Валерієм Залужним 14 грудня. Про це в пресслужбі Пентагону повідомив бригадний генерал Пет Райдер.

Лідери засудили жорстокі напади росії на цивільну інфраструктуру та обговорили пріоритети України щодо допомоги у сфері безпеки. Сторони пообіцяли підтримувати тісні контакти.

Нагадаємо, вранці 14 грудня російські окупаційні війська атакували столицю дронами-камікадзе. США відреагувало на атаку повідомленням про іще більшу допомогу Україні. Про це повідомила посол США Бріджит Брінк після атаки дронами-камікадзе Києва.

«Безпілотники в Києві сьогодні вранці, але я знаю, що прокидатися від російських бомб вже стало надто частим явищем, яке українці з хоробрістю та гідністю переживають по всій Україні. Ми з вами — ще більше допомоги вже в дорозі», — йдеться у повідомленні Бріджит Брінк.

До речі, США відправили в Україну першу партію обладнання для забезпечення потреб енергетичної інфраструктури країни на суму 13 млн доларів.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«Обладнання було відправлено з військової бази США в межах першого траншу допомоги в розмірі $53 млн, оголошених минулого місяця після того, як Україна заявила, що їй потрібні трансформатори та генератори, а також системи протиповітряної оборони», — йдеться у повідомленні.

Крім того, цього тижня зі Сполучених Штатів мають відправитись до України ще два літаки з обладнанням.